Wał ze sztuką po żywiecku - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Żywcu, nie tylko zresztą tu, od dawna można wyodrębnić sztukę ulicy - murale, graffiti. W tym tygodniu zasłynął malunek na pomniku pod bocianami, obok dawnej przychodni. Sztuka ulicy i sztuka przy ulicy. Przy chodnikach, na ławkach. Bywa to ciekawe.

IMAG1676

 Od wiosny jedną z ławek w parku przyozdabiała inskrypcja z jakże głębokim hasłem: „Najlepsze wspomnienia”. Ktoś się najwyraźniej z tym sformułowaniem nie zgadzał, bo przekreślił.
Ławki są nie tylko w Parku Żywieckim. Od kilku lat, nowsze niż dawne – rzadkie i rozwalające się - na wale, nad jeziorem. Stanęły nadając trochę nowoczesności i estetyki miejscu, które straszyło. Chodzi o wał, który zaczyna i kończy od strony „kawiarenki” zwanej źródełkiem. Inny obiekt sztuki ulicy, sztuki klepiska może - iropnizujący byc może napis „wał rządowy” na znaku zakazu wjazdu.
Niedawno te ławki, prawie wszystkie zostały przyozdobione kilkuwyrazowymi napisami. Raczej nie są one autorstwem zarządzających nimi. Fotocytaty w galerii. Przy okazji prośba do ich autora o brak obrazy, jeśli nie będzie zachowana ich kolejność, a miałaby mieć znaczenie.
W kilku słowach i modnie: „dzieje się w Żywcu”. I na wale trochę ciekawiej.

Udostępnij

4
0
4
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę