Ksiądz senior na nartach, z medalem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę 20 stycznia odbyły się w Wiśle - Łabajowie XXI Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim o Puchar św. Jana Pawła II. Odnotowano start ciekawego i znanego na Żywiecczyźnie zawodnika w koloratce.

 Liczba przed nazwą podkreśla, że to zawody z długą tradycją. Ich głównymi organizatorami byli: Ks. Damian Copek oraz ks. Szymon Kos. Rozpoczęły się od zjazdu księży w sutannach, co było jak zwykle dosyć spektakularnym wydarzeniem.
W tym roku mottem imprezy sbyły łowa papieża Polaka, które skierował do uczestników Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w 1982: "Kościół postrzega sport jako potężny element moralnego i społecznego wychowania".
Zwyciężył organizator, ks. Damian Copek, duszpasterz akademicki z Katowic.
Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych wśród księży. Najstarszym uczestnikiem, w kategorii powyżej 65 lat, był ks. prał. Władysław Nowobilski. Oprócz złotego medalu otrzymał także statuetkę dla najstarszego uczestnika narciarskich mistrzostw.
Nowobilski jest obecnie ks. emerytem w Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Ciścu. Znany jest między innymi z tego, że pod jego przewodnictwem wierni z Ciśca zbudowali „kościół jednego dnia". Tę głośną sprawę można sobie przypomnieć TUTAJ.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę