Psy ratownicze skuteczne na maksa! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zakończyło się tygodniowe szkolenie psów lawinowych w Alpach. Brały w nim udział czworonogi z Polski wraz ze swoimi opiekunami z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

28951405 1720865584640526 8843002199748378624 n


Szkolenie odbyło się w austriackim Innekrems i zostało zorganizowane przez ratowników górskich z landu Karyntii. Brały w nim udział dwa zespoły z Polski: Agnieszka Nowak z Negrą oraz Jacek Dutkiewicz z Bejem, ratownicy i przewodnicy Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Uczestniczyli w tym wydarzeniu jako reprezentanci Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR.
- Warunki, w jakich przyszło wykonywać powierzone zespołom zadania oraz ćwiczenia były odzwierciedleniem autentycznych wypadków lawinowych jak: ekspozycja terenu, grubość pokrywy śnieżnej, a także warunki atmosferyczne – relacjonują przedstawiciele podkomisji.
Co niezmiernie ważne i przede wszystkim jest powodem do dumy, „praca” polskich ratowników na czterech łapach była w stu procentach skuteczna.
- Każde ćwiczenie, gdzie pozorant znajdował się pod śniegiem, kończyło się jego poprawną lokalizacją oraz oznaczeniem przez psa – podają ratownicy. - Alpejscy instruktorzy wysoko ocenili pracę, sprawność i kreatywność polskich przewodników w podejmowanych działaniach, a pozoracje dla psów określili jako w pełni profesjonalne.
Umiejętności beskidzkich zespołów zaowocowały zdanymi egzaminami pasów lawinowych - Jacek z psem Bejm zdał na klasę A , Agnieszka z psem Negrą - na klasę C.

Autor: RAZ

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę