Beskidy na rowerze - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wypożyczalnie rowerów, stacja naprawcza, wspólne mapy rowerowe ścieżek z okolic Brennej, Ustronia, Czech i Słowacji, to główne elementy programu.

Rodzinny rajd rowerowy

Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna wraz z Regionalną Radą Rozwoju i Współpracy z Trzyńca przystąpił do realizacji projektu „Beskidy na rowerze”, dzięki któremu miłośnicy kolarstwa górskiego będą mogli skorzystać z szeregu udogodnień przygotowanych specjalnie dla nich.

Rower pożyczysz, naprawisz...

W ramach projektu stworzono wypożyczalnie rowerów działającą w Parku Turystyki w Brennej, która umożliwi turystom wyprawy rowerowe po istniejących trasach MTB. Na cyklistów czekają rowery górskie: damskie i męskie oraz dziecięce a dla najmłodszych dostępne są foteliki. Wszystko to pozwala na zaplanowanie rodzinnych wycieczek rowerowych po malowniczej gminie Brenna i okolicznych miejscowościach. Wypożyczalnia będzie działać od 3 maja br.
Dodatkowo w Parku Turystyki zlokalizowana zostanie stacja naprawcza, która umożliwi wykonanie drobnych napraw swojego sprzętu.

W końcu jakaś spójność

Planuje się również utworzenie map, zawierających trasy rowerowe łączące się z istniejącymi już ścieżkami w Ustroniu, Istebnej czy na terenie Czech i Słowacji. Długość i stopień trudności dostosowane będą zarówno dla zawodników MTB, jak również odpowiednie dla amatorów preferujących rodzinne wycieczki.  Umożliwią one cyklistom szczegółowe zaplanowanie  wypraw, nie pomijając najciekawszych atrakcji oraz widokowych szczytów, zwłaszcza że zawarty w niej profil wysokościowy i dokładny opis ułatwi dopasowanie trasy  do własnych możliwości i kondycji. Mapy będą dostępne w: Informacji Turystycznej w Brennej, Parku Turystyki w Brennej, Informacji Turystycznej w Trzyńcu, siedzibie Regionalnej Rady Rozwoju i Współpracy z Trzyńca, Informacji Turystycznej w Ustroniu, obiektach noclegowych i gastronomicznych w regionie.
Projekt zakłada też organizację dwóch imprez rowerowych. Pierwsza to Uphill  MTB Beskidy, która ma zasięg międzynarodowy i jest organizowana na terenie Polski, Czech i Słowacji. Skupia zawodników i sympatyków wyczynowej jazdy po trudnych terenach górzystych. 21 lipca 2018r. na starcie zawodów staną zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy rywalizacji na dwóch kółkach. Szczegółowe informacje dostępne są na: uphillmtb.pl. Kolejne zaplanowane wydarzenie to Rodziny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 30 czerwca 2018r. Jak sama nazwa wskazuje impreza ta ma na celu promowanie aktywnego wypoczynku w rodzinnym gronie.

Regionalna Rada Rozwoju i Współpracy w Trzyńcu stworzy w ramach tego projektu darmową aplikację mobilną z trasami rowerowymi pogranicza polsko-czeskiego. Ta aplikacja będzie dostępna na Google Play w języku polskim i czeskim.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę