Basen jednak gdzie indziej? Kiedy? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o planach modernizacji pływalni miejskiej i budowie nowej hali sportowej. Władze Żywca, pod wpływem wielu sugestii, postanowiły jednak zmienić koncepcję. Prace mają się rozpocząć z końcem 2019 roku.

Basen google

O dotychczasowym pomyśle można przeczytać TUTAJ. Burmistrz Antoni Szlagor przekazał, że „miasto” będzie chciało jednak zbudować pełnowymiarową halę sportową. Powstał w związku z tym zamysł budowy basenu zupełnie gdzie indziej, obok Szkoły Podstawowej nr 3, za boiskiem Orlik, w kierunku Świnnej. Obecna pływalnia funkcjonowałaby do momentu oddania do użytku nowej, a potem przy ul. Zielonej miałaby powstać hala sportowa, większa od planowanej dotąd. Argumentem za takim rozwiązaniem jest nie tylko możliwość budowy większej sali. Budowa nowego obiektu nie spowoduje długotrwałego zamknięcia pływalni. Za lokalizacją obok Szkoły Podstawowej nr 3 przemawiała dostępność koniecznych mediów. Sprawa jest obecnie w fazie planowania. W budżecie miasta są zapewnione środki na projekt techniczny i konieczne pozwolenia. Ratusz będzie się starał o środki finansowe z Ministerstwa Sportu i programu Interreg.
Nowe obiekty mają być projektowane przy współpracy z żywieckimi klubami sportowymi. Burmistrz zapowiada też powstanie Rady Sportu, złożonej z przedstawicieli tych klubów.

Udostępnij

11
+9
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę