Wymazobus ma być jutro na Żywiecczyźnie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Z inicjatywy Zarządu Powiatu w Żywcu specjalny ambulans powiatowy do pobierania wymazów rozpocznie pracę w dniu jutrzejszym (15 kwietnia). Zadanie to będzie realizowane w całości ze środków Powiatu Żywieckiego.

Koronawirus 4

Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie na wykonywanie badań na obecność koronawirusa Zarząd Powiatu Żywieckiego zdecydował o wsparciu służb wojewódzkich w organizacji dodatkowego ambulansu.

Realizacja tego przedsięwzięcia wiązała się ze znalezieniem osób z wykształceniem medycznym. Niestety nasz apel prowadzony od ponad dwóch tygodni na stronach internetowych, w mediach oraz pisma skierowane do Placówek Opieki Zdrowotnej nie przyniosły oczekiwanego efektu.

Jednak dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników szpitala żywieckiego – pomimo ogromu obowiązków przy pacjentach i pracy wynikającej z zamknięcia oddziałów w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, udało się zorganizować dwuosobowy zespół, który po przeszkoleniu w dniu jutrzejszym ruszy w teren Powiatu Żywieckiego. Głównym zadaniem załogi wymazobusu będzie pobieranie próbek od osób, które są obecnie poddane kwarantannie i dostarczenie ich do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę