Wypadek na Węgrzech - autobus z regionu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do tragicznego wypadku autokaru doszło dziś nad ranem w rejonie węgierskiego miasta Kiskunfélegyháza. Jedna osoba poniosła śmierć (34-letni mężczyzna), 24 osoby są ranne. Autobus należał do biura podróży z Bielska-Białej, wioząc pasażerów w znacznej części z powiatu bielskiego i żywieckiego oraz miasta Bielska-Białej.

Wegry autok

 Jak informowały węgierskie media, bus zjechał z autostrady i wpadł do rowu. Na miejsce zostały wysłane dwa śmigłowce ratunkowe i 14 karetek. Autokarem jechało 46 osób - dwóch kierowców i 44 pasażerów.

"Służby wojewody śląskiego są w kontakcie z polskim konsulem na Węgrzech oraz z organizatorami wyjazdu. Z informacji, które udało się ustalić, poszkodowani z autokaru przebywają w szpitalach. Jedna osoba niestety zginęła. Na miejsce został wysłany kolejny autobus, którym pasażerowie, jeśli tylko stan zdrowia będzie im pozwalał, będą mogli wrócić do Polski. Autokarem podróżowali m.in. mieszkańcy województwa śląskiego." - informuje Śląski Urząd Wojewódzki.

Jak informuje portal Beskidzka24, autokar należy do biura podróży Marco z Bielska-Białej. Najprawdopodobniej wielu z podróżnych było z Bielska-Białej, Żywca  oraz powiatów bielskiego i żywieckiego, a także dwie osoby z województwa lubelskiego.

Portal Beskidzka24 podaje, że organizator wyjazdu uruchomił numery telefonów (33 811 04 54, 33 811 04 55 oraz 0036 305 333 036.

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę