Bielscy strażacy podsumowują miniony rok i jego finał - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do wzrostu ilości zdarzeń przyczyniło się m.in. usuwanie skutków silnych wichur, które miały miejsce  w dniu 11 marca (260 interwencji) oraz interwencje związane z intensywnymi opadami deszczu w dniach 23-24 maja (650 zdarzeń).

Sztuczne ognie

 5479 razy interweniowali bielscy strażacy w 2019 roku, w tym przy 789 pożarach, 4 016 miejscowych zagrożeniach oraz 674 fałszywych alarmach. W porównaniu z rokiem 2018 liczba interwencji wzrosła o 1119.

Wieczór i noc sylwestrowa minęła dość spokojnie.  Około godziny 18 strażacy gasili pożary traw w Porąbce oraz Kaniowie. W nocy trzykrotnie wyjeżdżano do pożarów koszów ze śmieciami w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach oraz Iłownicy.

W Nowy Rok strażacy gasili po godzinie 11 pożar altany na terenie ogródków działkowych w Bielsku-Białej przy ulicy  Stanisława Mikołajczyka. Ogniem objęta była dobudówka oraz cześć altany i dachu. W trakcie podawania dwóch prądów wody, zauważono za pomocą kamery termowizyjnej dwie butle, jedna zawierała gaz do nabijania klimatyzacji, a druga propan-butan. Obydwie butle były rozszczelnione. Zostały wyniesione i zanurzone w zbiorniku z wodą oraz polewane prądem wody i sprawdzane kamerą termowizyjną. Po ugaszeniu przestąpiono do koniecznej rozbiórki pokrycia dachu oraz ścianek altanki. Przyczynę pożaru ustala policja.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę