Ogłosił koniec startów. Szczepan Kupczak żegna - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę 9 marca dwuboiści wzięli udział w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej (1 skok - skocznia HS-134 (K-120) / bieg na 10 km), które rozegrano w Oslo.

Pawel Slowiok PZN

Wygrał Norweg Jarl Magnus Riiber. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Szczepan Kupczak, który zawody w Oslo ukończył na 31. pozycji. 

Adam Cieślar, wychowanek wiślańskiego klubu, zajął 34., natomiast Paweł Słowiok z Wisły został sklasyfikowany na 44. pozycji. Jednak najważniejszą informacją jest fakt, iż po zawodach na stronie FIS ogłoszono, że Paweł Słowiok w wieku 27-lat zakończył swoją karierę. Wychowanek klubu z Wisły to wielokrotny medalista mistrzostw kraju w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, zarówno w kategoriach młodzieżowych, jak i seniorskich (m.in. w drużynie wespół z Adamem Małyszem i Piotrem Żyłą). Czterokrotny medalista, w tym dwukrotny mistrz Uniwersjady w kombinacji norweskiej, a także trzykrotny medalista (w tym złoty) Europejskiego Festiwalu Młodzieży Europy EYOF Śląsk-Beskidy 2009. 

Kolegę z reprezentacji wzruszającym wpisem na swojej stronie społecznościowej pożegnał Szczepan Kupczak:

"Taki to dzisiaj trochę smutny dzień. I nie dlatego że wynik nie taki jak chciałem. Dzień trochę szczególny, Paweł Słowiok postanowił zakończyć swoją karierę. Znam go lata i podziwiam, podziwiam za pracowitość i skrupulatność, za wolę walki i upartość. Przeżyliśmy w sporcie wiele, i trudno mi to ubrać w słowa. Będę miło wspominał ten okres bo wiem ile sił i wyrzeczeń kosztowało każdego z nas aby Polska Kombinacja drgnęła. Myślę że wspólnie osiągnęliśmy sporo, chociaż wiem że nasze marzenia sięgały wyżej. Przyjacielu, wszystkiego najlepszego, szanuję tą decyzję, teraz zacznie Ci się życie. Uroniłem kilka łez pisząc to... No, zacząłem wspominać, to był kawał czasu, ile...? Ponad połowę naszego życia." - napisał Kupczak.

 

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę