Półmaraton w niedzielę. Co warto wiedzieć? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kilka dni zostało do startu jubileuszowego XX Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”. Ilu zgłosiło się biegaczy i co warto wiedzieć o sytuacji drogowej w tym czasie? Sprawdźcie.

polmaraton 2

 Biegacze wyruszą w trasę wzdłuż naszego największego akwenu w niedzielę 7 kwietnia o godz. 10.00. Na liście startowej figuruje 2073 zawodników.

 Co i gdzie?

Organizatorzy XX Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”  w trosce o uczestników biegu przygotowali  mapkę lokalizacyjną z oznaczeniem biura zawodów, parkingów, szatni, WC, natrysków i miejsca na posiłek. Mapkę, która znajduje się w galerii pod tekstem, można sobie wydrukować i skorzystać z niej w dniu zawodów.

Pomogą „złamać dwójkę”

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, chcących pokonać dystans półmaratonu poniżej 2 godzin, do wspólnego biegu. Grupa spotyka się 7 kwietnia przy stoisku igosport. O 9:30 wspólne zdjęcie, a o 10.00 start. Pacemakerami będą: Jan Wróblewski, Rafałem Chmielewski, Bartosz Chmielewski oraz Ela Panek.

 Będzie też charytatywnie

W ramach Programu „PKO Biegajmy razem” Fundacja PKO organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w procesie leczenia. Podczas półmaratonu osoby zainteresowane mogą włączyć się do akcji biegowej na rzecz Marysi i Mateusza. Biegacze mogą przyczepić na koszulkę identyfikator akcji - kartkę z napisem „biegnę dla Marysi i Mateusza”, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Darowizna zostanie przekazana na konto organizacji, w której te osoby są podopiecznymi – Stowarzyszenia "CHCE SIĘ ŻYĆ". Jeżeli do akcji zaangażuje się przynajmniej 40 osób, to Fundacja przekaże dla każdej osoby po 10 tys. zł (łącznie 20 tys. zł).

Utrudnienia w ruchu

Komenda Powiatowa Policji w Żywcu uprzedza, że w związku z biegiem kierujący samochodami już od godz. 9.30 napotkają utrudnienia w ruchu na trasie wokół Jeziora Żywieckiego.

Trasa biegu: Żywiec Rynek – ul. H. Sienkiewicza – ul. Żeromskiego – Al. Wolności – Rondo Śródmieście – przeprawa mostowa – Rondo Wesoła – ul. Wesoła – Zarzecze ul. Beskidzka – Mała Tresna – Zapora – Tresna – Oczków – Żywiec Zadziele – ul. Krakowska – ul. H. Sienkiewicza – Żywiec Rynek.

Bieg przeprowadzony zostanie przy ograniczonym ruchu drogowym. Za wyjątkiem odcinka obejmującego drogę od skrzyżowania ul. Krakowskiej z drogą 946 w kierunku Suchej Beskidzkiej, aż do ul. Sienkiewicza, gdzie ruch będzie całkowicie zamknięty. Dla osób jadących w tym kierunku policjanci wyznaczyli objazdy.

„Apelujemy do wszystkich kierowców o stosowanie się do znaków drogowych i poleceń policjantów kierujących ruchem, a także zachowanie szczególnej ostrożności w czasie przejazdu po trasie biegu.”- głosi komunikat policji.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę