666 głosów Moniki Sochy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Znamy już wyniki wyborów na prezydenta Bielska-Białej. Wyborcy wyłonili tych, którzy zmierzą się w II turze. Jakie było poparcie dla kandydatów?

Scha 2

Oprócz zmagających się: Jarosława Klimaszewskiego, Przemysława Drabka i Janusza Okrzesika, kampania wyborcza przed I turą ujawniła w Bielsku-Białej pewien folklor polityczny. Stało się tak za sprawą kandydującej do fotela prezydenta miasta Moniki Sochy, która zasłynęła w pewnej debacie, a jej wynik wyborczy też okazał się całkiem ciekawy, choć z innego powodu.

 Skąd się wzięła?

Monika Socha to radna sejmiku śląskiego w mijającej kadencji samorządowej. Co było wiadomo o niej w te roli? Zasłynęła głównie konfliktem z bielską strażą miejską. Problem radnej ze strażnikami zaczął się w marcu 2017 roku. Monika Socha odwiedziła wtedy Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej. Jej kierowca zaparkował samochód w niedozwolonym miejscu. Interweniowała straż miejska, doszło do kłótni. Socha złożyła skargę do komendanta SM, który uznał ją za bezzasadną.

Zachowanie radnej budziło kontrowersje już rok wcześniej. Na Facebooku publikowała ona wulgarne wpisy skierowane do swoich przeciwników. Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej nakazał pani Monice usunąć internetową dyskusję. Radna ogłosiła wtedy, że odchodzi z partii PiS, co ostatecznie uczyniła wiele miesięcy później.

Jako radna wojewódzka w 2016 roku złożyła dziesięć interpelacji, a w 2017 dwie. Jedna z nich dotyczyła konieczności remontu drogi w Szczyrku. Cytujemy fragment (pisownia oryginalna):

„Szanowny Panie Marszałku. Nie takie pieniądze wydaje Urząd Marszałkowski na mniej ważne rzeczy, dla tego proszę żeby Urząd Marszałkowski wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich sfinansował remont drogi numer 942. Sam Pan wie, że na teren Podbeskidzia tak idą małe pieniądze porównając z innymi regionami województwa, nawet mogę żec, że OCHŁAPY). Mam nadzieję, że nie dostanę z nowu odpowiedzi, która będzie artykułami paragrafami itp. Tylko konkretną, a nie wymijającą”.

Debata „ogólnopolska”

Monika Socha wzięła, wraz z innymi kandydującym na prezydenta Bielska-Białej, udział w niedawnej debacie przedwyborczej. Jej wypowiedzi rozpropagował potem na cały kraj portal Na Temat. Specyficzny styl i treść wywodów Moniki Sochy (nazwanej zresztą w pierwszej wersji przez Na Temat Magdaleną) przysporzył jej niejedno porównanie do wcześniejszych barwnych i nie zawsze zapomnianych postaci życia politycznego i samorządowego. Filmik z jej wypowiedziami można zobaczyć pod tekstem.

Ciekawy wynik

Monika Socha zajęła ostatnie miejsce w zestawieniu udzielonego poparcia w niedzielnych wyborach samorządowych. Zyskała 0,92% poparcia. Ciekawa jednak jest wymierna liczba. Otrzymała dokładnie 666 głosów.

 

Udostępnij

11
+11
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę