Szczyrk - COS podsumowuje i chwali sezon narciarski - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dokładnie cztery miesiące – od początku grudnia 2018 roku do końca marca 2019 r. – trwał narciarski sezon w ośrodku na Skrzycznem. Centralny Ośrodek Sportu pod wieloma względami uznaje go za rekordowy. Jakie są statystyki?

COS zima

Czynnikiem, który w dużej mierze sprzyjał rozmaitym aktywnościom na stokach Skrzycznego, były bardzo dobre warunki pogodowe na przestrzeni znacznej części sezonu. Ten trwał aż 121 dni na kolei linowej, a 93 dni z funkcjonującymi wyciągami narciarskimi „Doliny II” i „Doliny III”. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uruchomiono trasę FIS, z niej korzystano aż do zamknięcia ośrodka na czas obowiązkowego przeglądu. Tydzień dłużej działał popularny „Ondraszek”.

Jak informuje COS, w sezonie zimowym 2018/2019 odnotowano według oficjalnych danych z kolei i wyciągów 1 048 933 mln przejść, co równoznaczne jest z wyraźnym wzrostem w porównaniu do liczby 695 485 tys. z sezonu wcześniejszego.

W sprzedaży w kasach ośrodka Skrzyczne COS największym wzięciem cieszył się karnet 4-godzinny (22 443 tys. sztuk). Sporo turystów zdecydowało się także na stacjonarny zakup karnetów 1-dniowych (13 449 tys.). Rekord sprzedaży, a jednocześnie stanu osób na kolei i wyciągach, osiągnięty został w niedzielę 17 lutego br. – szacunkowo było to blisko 4,5 tys. osób.

Jak podkreśla dyrektor COS-OPO w Szczyrku Aleksandra Woźniak, wszystkie przywołane wskaźniki potwierdzają zainteresowanie korzystaniem z tras na Skrzycznem. 

Tym bardziej motywuje i zobowiązuje nas to do dbania o jak najlepsze warunki dla miłośników zimowych aktywności. Zamierzamy przed następną zimą realizować systematycznie kolejne cele związane z rozwojem i ośrodka i niezbędnymi udogodnieniami mówi dyrektor Aleksandra Woźniak.

Udostępnij

1
0
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę