Szczęśliwy finał poszukiwań - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

67-latek został odnaleziony przez policjantów.

Poszukiwania

 Wczoraj informowaliśmy o poszukiwaniach starszego mężczyzny, który zaginął w Ochabach. W cieszyńskiej komendzie Policji ogłoszono alarm i zorganizowano akcję poszukiwawczą. Wsparcia miejscowym policjantom z Komisariatu Policji w Skoczowie udzielili mundurowi SPAP Katowice i przewodnik psa służbowego z KMP Bielsko Biała. W akcji brali również udział żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej pod dowództwem kpt. Pawła Wacha oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej. Łącznie w poszukiwania zaangażowanych było ponad 100 funkcjonariuszy. Wytypowano rejon gdzie może znajdować się zaginiony, mundurowi przeszukali bardzo duży obszar trudno dostępnego terenu. Wykorzystano do tego również specjalistyczny sprzęt między innymi drony. Poszukiwania trwały do późnych godzin wieczornych. Około godz. 00:05 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie otrzymali informację, że drogą nr 933 w kierunku miejscowości Miedźna idzie mężczyzna. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce gdzie zastali idącego drogą mężczyznę. Okazał się nim być zaginiony 67-latek z Ochab. Mężczyzna był zdezorientowany i zmarznięty, ale cały i zdrowy. Policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy przedmedycznej. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Odnaleziony mężczyzna przewieziony został do szpitala.

Dzięki współpracy z lokalnymi mediami, informacja o zaginięciu mężczyzny została szybko nagłośniona, co w dużym stopniu przyczyniło się do jej odnalezienia. Cieszyńska Policja serdecznie dziękuje wszystkim, którym los zaginionego mężczyzny nie był obojętny i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w poszukiwaniach. Sytuacja ta pokazuje, jak ważna jest współpraca wszystkich służb mundurowych, mediów oraz lokalnej społeczności. Dzięki takiej postawie wspólnie można wiele zdziałać.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę