Zawody na orientację w sercu Beskidów. KONKURS - WEJŚCIÓWKI!!! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stowarzyszenie Silesia Adventure Sport, zaprasza na kolejną odsłonę swojej cyklicznej imprezy na orientację - Silesia Race. Zawody po raz pierwszy odbędą się w Beskidach, z bazą w Węgierskiej Górce, w sobotę 28 września 2019 roku. Portal Beskidy News jest patronem medialnym tej imprezy, a dla chętnych mamy darmowe wejściówki na Sportową Grę Miejską. Szczegóły poniżej.

Tytulowy Silesia race

 Zawody na orientację, czyli że co?

Czyli, że nie ma jednej ustalonej trasy, po której wszyscy biegną, jadą na rowerze, a nawet płyną kajakiem... Na starcie zawodnicy otrzymują mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które muszą odnaleźć w terenie. Droga pomiędzy punktami jest dowolna. Jeżeli dobrze czujesz się z kompasem w ręku, nawigacja na azymut nie sprawia ci trudności - biegniesz przez lasy, łąki... Trochę gorzej z nawigacją - poruszasz się ścieżkami, wzdłuż linii wysokiego napięcia, korzystając z oczywistych punktów odniesienia. Bez względu na Twoje umiejętności nawigacyjne, zabawa prima sort gwarantowana :)!

 Jakie trasy, na co mogę się zapisać?

Organizatorzy przygotowali kilka możliwości startu w imprezie, oto one:

- Sportowa Gra Miejska. Dystans w przedziale 10 – 15 km. Kategorie: rodzinna (w zespole startuje przynajmniej jedno dziecko w wieku przedszkolnym/szkoły podstawowej) oraz „dorosła”. Start możliwy w zespole od jednej do stu osób:). Na tej trasie, poza punktami do odnalezienia, na uczestników czekają również zadania specjalne: zagadki logiczne, zadania sprawnościowe. Dopuszczalne jest korzystanie z urządzeń typu GPS/aplikacji telefonicznych wspomagających nawigację.

- Trasy piesze 25 lub 50 km. Na obydwu trasach klasyfikacja prowadzona jest solo, ale oczywiście można poruszać się parami, czy też większą liczbą osób. Trasa 50 km zaliczana do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

- Trasa rowerowa 50 km. Podobnie jak wyżej, klasyfikacja solo, ale można poruszać się z przyjaciółmi.

- Rajdy przygodowe 60 i 125 km. Rajdy przygodowe to mix trasy pieszej, rowerowej plus kajak. W krótszej wersji rajdu można wziąć udział w zespole od dwóch do sześciu osób, możliwe jest korzystanie z urządzeń do nawigacji. Trasa dłuższa (udział w parach), to już wyzwanie dla prawdziwych twardzieli:). Start o północy z piątku na sobotę, limit czasu wynoszący 24 godziny, zakaz korzystania z urządzeń typu GPS.

Co w pakiecie startowym?

Dwa noclegi w warunkach turystycznych, ciepły posiłek i bufet po zawodach, losowanie nagród o każdej pełnej godzinie + losowanie wycieczki do Pragi, Wiednia lub Budapesztu wśród wszystkich uczestników imprezy. Ponadto 30 % kupon rabatowy uprawniający do zakupu sprzętu marki Fjord Nansen (namioty, śpiwory, odzież, akcesoria turystyczne), złota polska jesień w Beskidach, niezapomniana przygoda i wiele więcej... :).

Możliwość zapisów oraz szczegółowe informacje znajdziecie na stronie:

www.silesiarace.pl

Konkurs

W naszym fecebookowym konkursie można wygrać bezpłatne wejściówki dla drużyn, na Sportową Grę Miejską. Zapraszamy TUTAJ.

 

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę