Młodzi szachiści Olimpii powygrywali i licznie awansowali - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Klub z Goleszowa wprowadził największą ilość zawodników do Mistrzostw Polski. Oprócz tego jest jeszcze wywalczone mistrzostwo woj. śląskiego i opolskiego. 

Szachy Goleszow

Od poprzedniego poniedziałku do niedzieli 27 października w Pokrzywnej ośmioosobowa ekipa z Olimpii Goleszów walczyła o awanse do finałów szachowych młodzieżowych Mistrzostw Polski. Prawo startu w tym turnieju eliminacyjnym uzyskało niecałe 100 osób. Kwalifikacje były jednocześnie mistrzostwami województw: śląskiego i opolskiego. Tak liczna reprezentacja młodych szachistów z goleszowskiej sekcji była efektem świetnych występów w ostatnich mistrzostwach Śląska.

Jak zakończył się ten tydzień? Świetne wyniki w Pokrzywnej i aż cztery awanse do finału Mistrzostw Polski. Michał Niesyt zdeklasował rywali wygrywając z półtora punktową przewagą, Karolina Myrmus trzecia, z czwartych miejsc awans wywalczyli jeszcze: Mateusz Myrmus i Maja Nieckarz. Pozostali też zagrali dobre zawody, a Bartek Goszyk przegrał awans tylko punktacją pomocniczą. Gratulacje dla trenerów, a w szczególności dla mistrza międzynarodowego Macieja Mroziaka. Olimpia Goleszów, jako jedyny klub z województw śląskiego i opolskiego. wprowadził do finałów 4 zawodników. AZS Politechniki Śląskiej i Pałac Młodzieży w Katowicach wywalczyli po trzy miejsca.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę