"Złote Kozice" dla Brennej. Prestiżowa nagroda kolejny rok - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Miłośnicy górskiego biegania ponownie za najlepszą tego typu imprezę w kraju uznali zawody rozgrywane w Gminie Brenna. I nie było to z ich strony jedyne wyróżnienie.

Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce organizowany jest od 2013 roku. Z sezonu na sezon cieszy się coraz większą popularnością. Dość powiedzieć, że w sierpniu, podczas 7. edycji imprezy, liczącą ponad pół tysiąca osób listę uczestników zamknięto na długo przed startem. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce nie tylko przyciąga prawdziwe rzesze amatorów górskiego biegania, ale także jest przez nich wyjątkowo wysoko oceniany. Przed rokiem, w prestiżowym konkursie o statuetkę „Złotej Kozicy” na najlepszy bieg górski w Polsce (gdzie decydują wyłącznie głosy uczestników tych imprez) zawody rozgrywane w gminie Brenna zwyciężyły w kategorii Open, a także – po raz trzeci z rzędu – triumfowały w rywalizacji na najlepszy bieg górski w stylu anglosaskim. W tym roku ten podwójny sukces udało się powtórzyć!

- O palmę pierwszeństwa w klasyfikacji generalnej rywalizowało aż 314 biegów górskich rozegranych w minionym sezonie w naszym kraju więc konkurencja była naprawdę duża. Fakt, że Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce drugi rok z rządu triumfował w kategorii Open to dla nas wielkie zaskoczenie. Bo rok temu, po pierwszym takim sukcesie, była euforia, ale doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że obronić ten tytuł będzie zdecydowanie trudniej. I rzeczywiście, rywalizacja była bardzo zacięta do samego końca głosowania, które dla nas ponownie okazało się wyjątkowo pomyślne, gdyż przyniosło zwycięstwo i „Złotą Kozicę”. Równie mocno uradowało nas zdobycie – czwarty raz z rzędu – drugiej „Złotej Kozicy” za najlepszy bieg w stylu anglosaskim. W tej kategorii rywalizowało 81 biegów. Ten podwójny sukces cieszy tym bardziej, że zawdzięczamy go głosom tych, którzy wzięli udział w naszej biegowej imprezie. To chyba najbardziej wiarygodna opinia oceniająca ten bieg, bo wyrażona przez ludzi, którzy poznali atrakcyjność jego malowniczych choć trudnych technicznie tras oraz doskonałą organizację – mówi wójt gminy Brenna Jerzy Pilch.

Trasa Biegu o Breńskie Kierpce liczy 15,3 kilometra, zaczyna się i kończy w Parku Turystyki w centrum Brennej, a prowadzi między innymi wzdłuż rzeki Brennica, doliną potoku Hołcyna, przez Kotarz, Grabową i Stary Groń. 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę