Tour de Pologne rzeczywiście przez Żywiecczyznę? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najsłynniejszy wyścig kolarski w Polsce miał w tym roku znów przejeżdżać przez powiat żywiecki i to trasą nieco inną niż w poprzednich latach. Czy i na ile epidemia zmieniła te plamy?

Tour de Pologne 2

 Przypomnijmy, że informacje z lutego br. głosiły, iż TdP, że z uwagi na letnią olimpiadę wyścig wystartuje miesiąc wcześniej niż zwykle (czyli w lipcu), w jednym z etapów przejedzie przez Łodygowice, w drugim - jak rok temu - przez Przełęcz Kocierską. Jakie zmiany w te plany wniosła epidemia koronawirusa?

Igrzyska olimpijskie zostały jednak odwołane, w związku z czym Tour de Pologne wraca do terminu sierpniowego. Jeszcze początkiem maja Czesław Lang zdradzał, że sytuacja wymusza skrócenie trasy z 7 do 5 etapów, które rozstrzygnięte zostaną w przedziale czasowym 5 - 9 sierpnia.

- Tour de Pologne w nowym terminie będzie pierwszym wyścigiem etapowym elitarnego cyklu World Tour, więc można spodziewać się znakomitej obsady i gigantycznego zainteresowania. Przekaz telewizyjny co roku docierał do ponad stu krajów, teraz chętnych do oglądania rywalizacji na polskich szosach jest jeszcze więcej. – Za produkcję sygnału odpowiadają fachowcy z Telewizji Polskiej. Mamy wypracowane standardy, które sprawiają, że realizujemy wszystko na najwyższym światowym poziomie. Przyznam szczerze, że nie mogę się doczekać wyścigu chyba nawet bardziej niż zwykle. Wiem, z jaką odpowiedzialną misją się zmierzymy, ale warto się jej podjąć. Będziemy mogli pokazać Polskę całemu światu. A mamy się czym chwalić – mówi Czesław Lang.

Żywiecczyzna na pewno, ale ile razy?

Jest niemal pewnie, że przez powiat żywiecki uczestnicy TdP przejadą przynajmniej raz, właśnie z premią w Łodygowicach. Jak informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej 7 sierpnia rozegrany będzie III etap 77. Tour de Pologne, z metą w tym mieście. 

Przebieg trasy zakłada, że wyścig najpierw przejedzie z przełęczy Przegibek ul. Górską i skręci w lewo w ul. Żywiecką, aby dalej pojechać do Wilkowic i Łodygowic, gdzie koło zamku będzie jedna z premii. Później przez Bierną, Zarzecze, Międzybrodzie kolarze znowu dotrą na Przegibek. Za drugim razem, gdy kolarze zjadą ul. Górską, skręcą w prawo w ul. Żywiecką, by przejechać ulicami – ks. Stanisława Stojałowskiego, Wzgórze, Władysława Orkana. Ludwika Waryńskiego, Jana Sobieskiego, Marii Konopnickiej do ronda na Hulance, a potem Aleją Władysława Andersa; na końcu trzy razy pokonają pętlę obejmującą al. Armii Krajowej, Karbową, Kolistą i Aleję Władysława Andersa. Meta III etapu została zaplanowana na al. Armii Krajowej, na wysokości ZIAD S.A. Rozpis trasy zamieszczamy pod tekstem.

Czy to wszystko? W połowie maja portal naszosie.pl pisał, iż wciąż nie są obsadzone trasy dwóch etapów, a jedna z nich powiedzie najprawdopodobniej przez Beskidy. Sugerowano najbardziej prawdopodobna opcję, czyli metę na Przelęczy Kocierskiej, a w dalszej kolejności rundę dookoła Żywca lub nawet wyjazd na Równicę. Jak będzie rzeczywiście? Być może dowiemy się w najbliższym czasie, bowiem wciąż nie ma oficjalnych informacji na temat tych dwóch etapów. 

mapa wyscigu 2020 trasa

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę