Żywiecka pomoc już w Rytlu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kilka tygodni temu pisaliśmy o akcji pomocy dla Rytla, wioski na północy Polski, która ucierpiała z powodu letnich nawałnic. Do wsparcia zachęcali poseł Małgorzata Pępek oraz Stowarzyszenie Linia Kolejowa Żywiec – Sucha Beskidzka. Jest sukces!

Podaruj zeszyt tyt

 W grę wchodziły proponowane przez stowarzyszenie dary pieniężne (akcja Stowryszenia), natomiast posłanka prowadziła akcję pod nazwą "„Żywiec dla Rytla – podaruj zeszyt”. Podarowane materiały biurowe i nie tylko, już dotarły na miejsce. Sołectwo Rytla podziękowało za ten dar akcentując, że to dla nich wsparcie z jednego z najodleglejszych krańców Polski:

- Cieszymy się, że Żywiec nas wspomógł. W poniedziałek przyjechał pewien pan samochodem dostawczym, pełnym zeszytów, tornistrów i innych artykułów szkolnych. Mamy je wszystkie spisane w specjalnym protokole.To była w ogóle bardzo profesjoalnie zrobiona akcja. Wiem, że jej inicjatorką była posłanka Małgorzata Pępek, ale zaznaczam, że przy tej okazji mówę o niej jako o osobie prywatnej, nie parlamentarzyście. Staram się trzymać jak najdalej od polityki. Naprawdę, dziękujemy Żywcowi! - powiedział sołtys Łukasz Ossowski.

Zapytaliśmy sołtysa przy okazji, co jeszcze jest najbardziej potrzebne, oprócz pieniędzy?

- Przede wszystjkim materiały budowlane są nam potrzebne i będą potrzebne jeszcze długo. Tutaj znów muszę pochwalić Żywiec i podziękować. Dzięki staraniom i dobremu słowu pani Pępek, rodziny z dwoch domów w Rytlu otrzymały nieodpłatnie materiał pokryciowy na dachy, blachodachówki, od jedej z polskich firm - zaznaczył Łukasz Ossowski.

Do akcji "Żywiec dla Rytla - Podaruj zeszyt" włączyło się już sporo szkół i firm, a także osoby prywatne - napisała na swoim profilu facebookowym Małgorzata Pępek, wymieniając w szczególności takie podmioty, jak:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siennej, Szkoła Podstawowa nr 3 w Żywcu
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Św. Jadwigi w Przyłękowie
Szkoła Podstawowa im. Górali Żywieckich w Okrajniku
Ustronianka Sp. z o.o. w Ustroniu
Śrubena Unia S.A. w Żywcu
ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Spółka z o.o w Żywcu
Blachotrapez Sp.z o.o. w Rabce-Zdroju
LENKO S.A. w Bielsku-Białej
eBiuro Market w Żywcu
Gmina Jeleśnia
Agnieszka Pal z Przyborowa
Barbara Kasprzyk z Żywca, Agata Talik z Żywca oraz anonimowa osoba z powiatu żywieckiego, nieodpłatnie transportująca dary dla Rytla.

Zobaczcie reportaż Telewizji o skutkach nawałnicy TUTAJ

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę