W jeziorze zalega muł. Utonie gruba kasa? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O nienajlepszej kondycji Jeziora Żywieckiego wiadomo nie od dziś. Drastycznie straciło ono walory turystyczne i rekreacyjne, ale przede wszystkim zatraca się jego główna funkcja, czyli bycie zbiornikiem dla rezerwy powodziowej. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie oszacował wstępne koszty odmulenia.

Jezioro Żywieckie moje

 Ta sama instytucja przeprowadziła pomiary i obliczenia z których wynikło, że od czasu oddania do eksploatacji zbiornika wodnego – Jezioro Żywieckie, jego dyspozycyjna objętość zmniejszyła się o 6,8 mln m3, co stanowi 6,9% całkowitej objętości. Dla poprawy jego funkcjonalności i odtworzenia rezerwy powodziowej należałoby wydobyć i usunąć około 2,7 mln m3 osadów zgromadzonych na dnie, czyli mułu. Krakowski RZGW złożył wniosek do Burmistrza Żywca o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia. Dalsze działania uzależnił od wydania tejże decyzji i innych koniecznych pozwoleń, a także od zabezpieczenia możliwości pozyskania środków pieniężnych na realizację tych robót. W studium wykonalności koszt został oszacowany na - uwaga - 135 mln zł.

Udostępnij

1
-2
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę