Dwa nowe autobusy w Żywcu. Jakie? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Miejski Zarząd Komunikacyjny w Żywcu ogłosił przetarg na zakup dwóch autobusów miejskich. Jakie pojazdy udostępnione zostaną pasażerom? Otwarto koperty.

scania

Do żywieckiego przewoźnika mają trafić dwa niskopodłogowe autobusy klasy MIDI o długości od około 10 do 11 metrów. Napędzane będą silnikami diesla o mocy co najmniej 200 kW. Autobusy mają być wyposażone w klimatyzację, minimum pięć przesuwanych okien oraz co najmniej dwa wywietrzniki w dachu. Co ważne, pojazdy będą posiadać monitoring oraz system informacji pasażerskiej.

Jak na razie jedyną ofertę dostarczenia autobusów przedstawiła firma Scania. Proponuje ona dwa pojazdy typu Citywide 10,8 LF. Cena - ponad 1 mln zł.  Jeśli żywiecki MZK przyjmie tę propozycję, to autobusy zostaną dostarczone najpóźniej w kwietniu przyszłego roku.

Warto wspomnieć o tym, że przewoźnik z Żywca byłby drugim w Polsce, który użytkuje taki typ autobusów. Pojazdy Citywide 10,8 LF posiada już MZK z Białej-Podlaskiej.

 

źródło: www.silesiainfotransport.pl

Udostępnij

4
+3
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę