Jak "ustawić" referendum - burmistrz podczas forum - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Intrygująca, zaskakująca, a dla wielu bulwersująca była wypowiedź włodarza Żywca podczas ogólnopolskiej konferencji.

Urna referendum

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor wraz z prezesem spółki Beskid Żywiec Krzysztofem Droniem wzięli udział w III Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2019, które odbyło się 28 lutego w Warszawie. Tematem przewodnim konferencji było omówienie zagadnień dotyczących gospodarki odpadami, w tym wdrożenie do prawa polskiego europejskiego pakietu odpadowego i zasad gospodarki w obiegu zamkniętym.

W trakcie panelu dyskusyjnego burmistrz Żywca Antoni Szlagor tłumaczył, jakie ma podejście do planowanego w Żywcu referendum i jak uzyskać zgodę społeczeństwa na realizację planów. 

 „My mamy kłopoty nie z technologiami, mamy kłopoty z mieszkańcami. Mieszkańcy nie mają wiedzy, mieszkańcy nie chcą tej wiedzy. Mieszkańcy myślą, że my dzisiaj mówimy o samochodzie trabancie, a nie mówimy mercedesie. Do tego się miesza polityka, do tego się mieszają różne rzeczy. Ja od roku 2017 panuję zrobić takie instalacje w moim mieście. Ja zrobię referendum. Ale w tym referendum zadam takie pytania, że nikt mi nie odpowie przeciw tej instalacji. To nie jest manipulacja. Ja robię te instalacje po to, żeby mieszkańcom ulżyć, żeby coś zrobić z odpadami. Mówi się, że problem odpadów to jest problem burmistrza. A nikt nie mówi, że to problem mieszkańców... Są pieniądze, są dostępne instalacje, problemem są tylko ludzie i przepisy ” - mówi burmistrz Szlagor podczas forum, z którego nagranie można odsłuchać poniżej. Udostępniło go Stowarzyszenie Żywiec Nasza Przyszłość, które złożyło do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach wniosek w sprawie dopuszczenia tej organizacji do udziału na prawach strony w postępowaniu administracyjnym w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie ciepłowni na biomasę i RDF.

 

 

Udostępnij

15
+13
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę