Dzień Godności na Śląskim - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zapewne nie każdy o tym wie, ale 5 maja jest bardzo wyjątkowym dniem w kalendarzu. jest to Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie jest on bardzo hucznie świętowany, i to już nie pierwszy raz.

W tym roku, dokładnie 10 maja, przypada siódma edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Zaproszone zostały Szkoły Specjalne, Domy Pomocy Społecznej, Ośrodki Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawcze z bliższych i dalszych okolic Cieszyna. To Dzień, który propaguje postawy otwartości, akceptacji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ma na celu zapobieganie błędnym i negatywnym stereotypom, które są związane z postrzeganiem takich osób, a także z wszelkimi uprzedzeniami.
Organizatorem całego wydarzenia jest Koło Naukowe Pedagogów przy współpracy pracowników naukowych Zakładu Pedagogiki Specjalnej i Zakładu Inkluzji Społecznej i Edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego , Fundacji "Moja Przyszłość", Terapeutycznych Punktów Przedszkolnych "Słoneczna Kraina” oraz studentów Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji i Wydziału Artystycznego w Cieszynie.
Jest to Dzień naprawdę niezwykły, pełen radości zarówno dla podopiecznych wszystkich placówek, jak i dla samych organizatorów i wolontariuszy. To wyjątkowe Święto, w trakcie którego cały Uniwersytet w Cieszynie wypełniony jest setkami uśmiechów, nie ma podziałów, wszyscy są równi i tak samo ważni, a każdy może się czegoś nauczyć, niezależnie od tego czy jest w pełni sprawny, czy nie.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę