Burmistrz nie będzie przepraszać - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Słychać jeszcze echa żywieckich uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja na żywieckim Rynku. Chodzi o filmik opublikowany przez kandydata na burmistrza Wojciecha Bielewicza.  

Bielewicz

3 maja przed Ratuszem pojawił się wówczas były polityk Andrzej Gdula. Urodzony w Żywcu Gdula był działaczem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, wiceministrem spraw wewnętrznych w latach 80-tych. Po zmianie ustrojowej pełnił między innymi rolę dyrektora Zespołu Doradców w Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.Temat obecności Gduli na obchodach 3 maja w Żywcu podchwyciły szybko ogólnopolskie portale prawicowe, uznając za skandal to, że dawny PZPR-owski działacz brał udział w takim wydarzeniu i był przyjęty z honorami.

W internecie pojawił się filmik Wojciecha Bielewicza, który zadeklarował już, że będzie kandydatem na burmistrza Żywca z ramienia partii Wolność. Uważa on, że za fakt iż na obchody 3-majowe przybył Andrzej Gdula i został powitany, należą się żywczanom od burmistrza Szlagora przeprosiny.

- Wiele miast walczy z oznakami podległości naszego państwa, natomiast Żywiec idzie w zupełnie innym kierunku. Myślę, że należą nam się wszystkim przeprosiny od pana burmistrza - mówi w filmiku Bielewicz. 

Filmik kończy pokazanie rządzącemu miastem symbolicznej czerwonej kartki.

Co na to burmistrz?

- Ja nie mam za co przepraszać, bo nikogo nie zapraszałem. Nie zapraszałem też pana Gduli. Przybył z własnej woli. Każdy obywatel, czy mieszkaniec Żywca miał prawo na te uroczystości przyjść i w związku z tym każdego witałem. Tak samo, jak witałem panią poseł Pępek, której nie zapraszałem, pana posła Pudę i tak samo powitałbym pana Macierewicza, gdyby przybył. Nikomu nie będę też bronił uczestnictwa w takiej uroczystości. Jeśli na takie uroczystości przybędzie Janusz Korwin-Mikke, też go przywitam i nie będę oczekiwał żadnych przeprosin – powiedział nam Antoni Szlagor.

Zapytaliśmy też, co burmistrz ma do powiedzenia na temat Andrzeja Gduli?

- Nikomu nie grzebię w przeszłości i patrzę na ludzi przez pryzmat teraźniejszości. Jaką pan Gdula ma przeszłość to jego sprawa. Ja uważam, że nikt dla miasta Żywca nie zrobił tyle, co Andrzej Gdula jako minister w kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w czasie dwóch kadencji. Uważam, że zrobił dla nas wtedy bardzo dużo - dodał Szlagor.

 

Udostępnij

8
+3
5
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę