Unikat w parku! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zmienne szczęście spotykało w mijającym tygodniu żywiecki Parku Habsburgów. Wczoraj padła stara lipa, dziś wzbogacił się o dwa nowe okazy fauny.

Z inicjatywy oraz po licznych staraniach kierownika mini zoo Mariusza Brody oraz pracownika tej placówki Dawida Błońskiego do parku sprowadzono rzadko występujące ptactwo, parę czarnych łabędzi. Dziś zostały wpuszczone do parkowego stawu obok Domku Chińskiego.

 - To para łabędzi czarnych. Pierwsze w parku. Pochodzą z hodowli w Bielsku-Białej. Ptaki pływać będą w parkowym brodziku w lecie i jesienią. W zimie, jeśli będzie sroga, dostaną schronienie w Mini Zoo. Wtedy bowiem jest groźba, że nie będą miały gdzie bytować, a i same mogą stać się łatwym żerem – powiedział Mariusz Broda.

 - To unikaty. Głównie żyją w Australii. W polskich hodowlach jest ich do tej pory niewiele. Będą się rozmnażać, takie jest założenie. Będzie zbudowana platforma gniazdowa i będą się plenić. To było nasze marzenie od wielu lat, ale nie mogliśmy znaleźć dofinansowania i sami zbieraliśmy. To inicjatywa moja i pana Brody – dodał Dawid Błoński.

Potomstwa można spodziewać się na przyszłą jesień, a później dwa razy do roku. Dziś wydawało się, że łabędzie szybko odnajdują się w nowym otoczeniu.

 >

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę