"Żywiec w sieci". Spotkanie z M. Olszewskim - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rozpoczął się wczoraj festiwal "Żywiec miasto zmySŁÓW". Jednym z jego początkowych punktów było spotkanie autorskie z krakowskim dziennikarzem i reporterem Michałem Olszewskim. Skupiło się na książce tego autora pt. "#Upał".

Hasztag

 Powieśćć traktuje o Nas wszystkich. O Nas, czyli dziennikarzu i uzależnieniu od współczesnych technologii, sieci, internetu mobilnego. No nie, właściwie nie o nas wszystkich, gdyż w auli LO im. Kopernika znalazły się osoby deklarujące brak silnej zależności ze światem wirtualnym. W każdym razie ten wątek był głównym tematem wieczoru autorskiego Michała Olszewskiego - Ciekawego, z licznymi pytaniami i komentarzami ze strony słuchaczy. Czy pojawiło się coś nowego, poza niewyartykułowanym, ale oczywistym wnioskiem, że zjawisko tej zależności - unikając drastyczniejszego terminu, jakim jest uzależnienie - będzie się pogłębiać? Co jest bardziej naturalnego, nasza postawa w świecie realnym -  gdzie pewnych słów nie wypowiemy z uwagi na kulturę osobistą lub niemniej osobistą kalkulację, czy zachowanie wirtualne, gdzie rzekomo i pod nickiem można więcej, a owo więcej to nasze prawdziwe ja. Pytanie pozostało bez jednoznacznej odpowiedzi. 
Co jeszcze było komentowane? Prostota dzisiejszego przekazu, zanik złożonych zdań i takich samych treści. Tak samo zapewne jest w książce „#Upał”. Książce, do której na pewno warto odesłać i którą warto polecić.
W trakcie spotkania nawet autoroiwi niniejszego tekstu nie wypadało - przy okazji komentowania „nowych” technologii, uzależnienia od nich, odejścia od realnego świata, codzienności, drugiego człowieka - używać telefonu, a w nim jest dyktafon. Z podobnego powodu nie ma ilustracji do tekstu - michała olszewskiego w zywieckim liceum - aparat fotograficzny też jest w telefonie. Zgodnie z trafną diagnozą autora i narratora „#Upał”, powyższa nota nie jest najdłuższa (choć starałem się nadrobić i zadać kłam części omawianych teorii - zdaniami złożonymi), ale takie są wymogi współczesności. 
Z kronikarskiego obowiązku nadmienię, że słuchaczy na tym spotkaniu było mało. Może reszta nie mogli, bo byli "w sieci"?
Warto jednak polecić i śledzić kolejne spotkania cyklu #żywiecmiastozmysłów.

Udostępnij

9
+9
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę