Zmarł Jerzy Szalbot - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Takie informacje niezwykle trudno jest przekazywać.

Zmarla

W środę 13 czerwca zmarł Jerzy Szalbot -Prezes Lokalnej Grupy Działania „Cieszyńska Kraina”. W przeszłości pełnił funkcję m.in. Przewodniczącego Rady Gminy Goleszów oraz sołtysa Bażanowic. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 18 czerwca (poniedziałek) o godz. 13.00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Bażanowicach.

"Jerzy Szalbot (ur. 1952) – samorządowiec, działacz społeczny. Z zawodu elektryk. Pracował w Fabryce Automatyki Chłodniczej w Cieszynie oraz w Kopalniach Węgla Kamiennego „Morcinek” i „Pniówek”. Od roku 1975 jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bażanowicach (m. in. pełnił funkcję wiceprezesa). W roku 1996 został sołtysem Bażanowic i funkcję tę pełnił do 2011 roku. W latach 1998–2010 był radnym Rady Gminy Goleszów, a w latach 2006–2010 sprawował funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Goleszów.
W roku 2008 władze ośmiu gmin Powiatu Cieszyńskiego (w tym Gminy Goleszów) powołały do życia Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Cieszyńska Kraina”. Opracowano wówczas Lokalną Strategię Rozwoju dla całego obszaru Lokalnej Grupy Działania w celu przystąpienia do programu LEADER w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013. W 2008 roku Zebranie Założycielskie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Cieszyńska Kraina”, podczas obrad odbywających się w Zebrzydowicach, wybrało J. Szalbota na Prezesa Zarządu LGD. Za pośrednictwem LGD można składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu czterech działań: „Odnowa i rozwój wsi”, „Małe projekty”, „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”. Wnioskodawcami, w zależności od działania, mogą być: gminy, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, kościoły lub związki wyznaniowe, a także osoby fizyczne i prawne. J. Szalbot pełnił funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia LGD „Cieszyńska Kraina”. Stowarzyszenie działa na zasadzie non profit (wszystkie władze tego stowarzyszenia działają społecznie)." - tak opisywano zmarłego w "Albumie Biograficznym Gminy Goleszów" wydanym w 2013 roku. Autorami tej publikacji byli: Józef Golec, Tomasz Jaszowski, Witold Pieńkowski.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę