Przybywa milionerów w regionie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nie tylko jest ich coraz więcej, ale też Podbeskidzie jest rekordowe w skali województwa śląskiego.

Banknoty 4

Jak informuje Izba Administracji Skarbowej w Katowicach, o ponad pół tysiąca w stosunku do 2017 r. wzrosła w województwie śląskim liczba milionerów. Za 2018 r. ponad 3200 osób wykazało podatek dochodowy od osób fizycznych w wysokości 1.484.691.383,00 zł.

Milionerzy z woj. śląskiego to w większości przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (90 % z łączną kwotą podatku należnego 1.260.964.198,00 zł.) oraz dokonujący swojego rozliczenia na zasadach ogólnych (2 %). W grupie osób osiągających dochody powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (3 %). Coraz częściej milionerami są osoby otrzymujące należności ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście, czyli z tytułu umowy o dzieło i zlecenia. W roku 2018 takie dochody wykazało 138 osób, co stanowi 4 % śląskich milionerów.

Cieszyn i Żywiec: różna skala

W przypadku rejonów: Cieszyna i Żywca izba skarbowa wykazuje dane dla całych powiatów. W powiecie cieszyńskim na przestrzeni ostatnich lat liczba milionerów wzrosła o ponad 20%. W 2017 roku było ich 97, a w roku 2018 już 120.

Wyraźnie mniej posiadaczy co najmniej miliona „na koncie” jest w powiecie żywieckim, gdzie też mniej ich przybywa. W 2017 roku było to 58 osób, a w 2018 roku 61.

Potentaci

Bielsko-Biała – miasto na prawach powiatu – ujęte zostało w tej klasyfikacji razem z powiatem bielskim. Nie tylko skupia więcej milionerów – co dosyć oczywiste – niż dwa wcześniej omawiane powiaty. W Bielsku-Białej i okolicy mieszka najwięcej tej klasy zamożnych osób w województwie śląskim. Skala ich przybywania jest podobna, jak w przypadku Cieszyna. W 2017 roku było ich 327, natomiast rok później już 388 osób.

Dla porównania: w Częstochowie i powiecie częstochowskim to 272 (2017 rok) i 345 (2018 rok) osób, w Bytomiu 43 i 63 osoby, w Katowicach 267 i 288 osób.

 

Udostępnij

8
+6
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę