Żywczanie nie chcą wolności? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy nasz stosunek do "braci mniejszych" jest odzwierciedleniem postępowania również wobec innych sfer życia? Takie pytanie można sobie zadać na bazie poniższej historii, w przerwie pomiędzy piłkarskimi emocjami. 

Paw

Wielu mieszkańców naszego miasta niewątpliwie widziało pawie, spacerujące po Parku Habsburgów, niedaleko mini zoo. Jak się okazuje, takie wyjścia nie były przypadkiem, ani swego rodzaju wybrykiem ptaków. Piękny park i luzem chadzające po nim dumne ptaki - pawie miały specjalnie tak skonstruowany wybieg, żeby móc sobie swobodnie wyjść poza ogrodzenie. Ale już nie wyjdą - taka możliwość została im odebrana. Dlaczego?

- Był taki plan kilka lat temu, żeby po parku chodziły pawie. Miały chodzić po całym parku, taką miałem wizję. Jak w Łazienkach w Warszawie. I chodziły. Niestety mieszkańcy Żywca nie byli na to przygotowani. Każde wyjście pawia na teren parku kończyło się interwencją policji albo Straży Miejskiej. Ludzie dzwonili, że uciekł nam paw. Robili też awantury, spuszczali psy, dzieci wyrywały pawiom pióra z ogonów. Nie było sensu tej idei kontynuować. Teraz mieszkają tylko na terenie zoo, za siatką, bez możliwości wyjścia. Na tej małej powierzchni jest ich za dużo - powiedział nam Dawid Błoński, który w mini zoo zajmuje się ptakami. Spod jego rąk wyszły ptasie budki, które obecnie wiszą na parkowych drzewach

Pawie czasem jeszcze mimo wszystko jakoś uciekną poza swoje ogrodzenie, co można z rzadka dostrzec.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę