Burmistrz tłumaczy, co z remontem drogi - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W wywiadzie, udzielonym portalowi silesia24, Tomasz Bujok - burmistrz Wisły - odpowiedział na pytania związane z utrudnieniami na drodze od strony Ustronia. Jak do miasta dojadą goście w czasie Tygodnia Kultury Beskidzkiej?

Tomasz Bujok

- Planowany czas realizacji tego zadania to 2021 r. z wyłączeniem okresu zimowego. Myślę, że utrudnień na Tydzień Kultury Beskidzkiej nie będzie, zresztą takie są zapisy kontraktu całej inwestycji realizowanej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach i Urząd Marszałkowski. To te instytucje są odpowiedzialne za przebieg całych prac na tym odcinku drogi. Tydzień Kultury Beskidzkiej będzie odbywał się bez utrudnień.” - tłumaczy burmistrz.

- Każdy kto tutaj przyjeżdżał i zna Wisłę szczegółowo, wie, jak wygląda wizualny aspekt całej drogi, jak wygląda droga wojewódzka w samym centrum miasta - to tak dalej nie może wyglądać. Przede wszystkim chodniki, których nam brakuje, połączenie różnych miejsc rejonów Wisły, ścieżki rowerowe bezkolizyjne, które też przysparzają wiele problemów. Odwodnienia, których w ogóle brakowało i oczywiście poszerzenia pasów drogowych, w miejscach, gdzie jest to możliwe. Stan drogi, stan techniczny, który nie do końca jest widoczny dla zwykłego użytkownika, bo oczywiście można położyć krótko i szybko nawierzchnię, drobny asfalcik i udawać, że wszystko funkcjonuje - jest to jednak tragicznym pomysłem. Później zaczynało to wszystko pękać, zaczynało się wszystko rozjeżdżać. Poszerzenie mostów, które też jest bardzo istotne i korekta najbardziej newralgicznych miejsc - zakrętów, które spowodują spowolnienie ruchu w tych odcinkach jest na pewno nie bez znaczenia. Oczywiście ten remont przebiega po śladzie istniejącym, czyli nie będzie jakiś tam nadzwyczajnych rozwiązań komunikacyjnych, jednak będzie szerzej i wygodniej, nie mówiąc o ważnym aspekcie wizerunkowym.“ - mówi Tomasz Bujok o celowości inwestycji. 

Oprac. MG.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę