Przejęcie władzy w Żywcu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś rano rozpoczęły się obchody 750-lecia lokacji miasta Żywca. Było tłumnie i radośnie.

Obchody tyt

Deszczowa aura nie wydawała się być przeszkodą. Żywiecki Rynek zaroił się w poniedziałkowy poranek. Najpierw w Ratuszu odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej, a o godz. 10.00 przedstawiciele dzieci i młodzieży otrzymali klucz do bram miasta. Do końca dnia to oni będą włodarzami Żywca.

 Tańce, śpiewy, teleskopy, łuki

Na scenie odbywały się występy dziecięcych zespołów wokalnych i tanecznych. Dookoła tymczasem żywczanie i przyjezdni mogli zwiedzać stoiska żywieckich szkół i placówek edukacyjnych. Chłopcy i dziewczęta z Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej ciekawie wpisali się w klimat mundialu. Przy stanowisku Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych można było się dowiedzieć prawdy na temat Puszczy Białowieskiej i prowadzonych tam nie tak dawno wycinek drzew. Można było zobaczyć nowoczesny łuk sportowy i mobilny teleskop LO im. M. Kopernika.

 - To jeden z dwóch mobilnych teleskopów w żywieckim ogólniaku. Poważny sprzęt, pozwala widzieć plastykę nieba bardzo oddalonego i czynić naprawdę poważne obserwacje. Częstotliwość ich używania zależna jest niestety od korelacji czasu uczniów i warunków atmosferycznych – powiedział publikujący na naszych łamach żywiecki znawca astronomii Michał Kusiak.

Od godz.15.30 Rynkiem rządziły przedszkolaki.

Udostępnij

3
+2
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę