Nieletni molestowani przez księdza - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Te wydarzenia rozgrywały się w Koniakowie. Kościół potwierdza....

Ksiadz koloratka

Jak podało Radio Bielsko, postępowanie kanoniczno-administracyjne na etapie diecezjalnym wykazało, że ks. Jerzy K. z parafii św. Bartłomieja w Koniakowie dopuścił się molestowania nieletnich. Rzecznik kurii bielsko-żywieckiej ks. Jacek Pędziwiatr przyznał, że Kongregacja Nauki Wiary wydała ostateczne orzeczenie podtrzymujące winę księdza,  Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny. Ksiądz ma możliwość odwołać się do Kolegium ds. rekursów w KNW. Rozpatruje ono odwołania od wyroków dla duchowieństwa w sprawie nadużyć seksualnych. Sprawą zajmuje się również Sąd Rejonowy w Cieszynie.

Radio Bielsko przypomina, że ta sprawa kilka lat temu podzieliła całą Trójwieś. Wtedy to znany działacz LGBT Krystian Legierski otwarcie przyznał, że 20 lat wcześniej był molestowany przez tego duchownego. W efekcie część mieszkańców mu uwierzyła, a inni stanęli po stronie duchownego.

Udostępnij

5
-1
6
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę