Solanka przed urzędem - dla mieszkańców i turystów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prace przy odnowieniu skweru przy Urzędzie Gminy w Jasienicy są już na ukończeniu.

Solanka jasienica

Skwer został estetycznie zagospodarowany. Powstała na nim m.in. ciekawostka  - fontanna z wodą solankową.

– To reprezentacyjna część naszej gminy, przyjeżdża do nas wielu gości, wielu mieszkańców załatwia też tutaj swoje urzędowe sprawy. Zależało nam, aby zamienić te zarośnięte miejsce w przyjemny skwer, w którym chętnie się wypoczywa, znajdując ożywczy cień w skwarne dni. Miejsca stało się estetyczne i użyteczne, bo już widać, że mieszkańcy chętnie tutaj odpoczywają – mówi Janusz Pierzyna.

Jeszcze w ub. roku usunięto znaczną część nadmiernie wybujałych zarośli, dzięki czemu uzyskano dodatkową przestrzeń. Powstały nowe alejki z kostki brukowej, ustawiono tablice z informacjami o gminie, kolejne ławki i przede wszystkim nasadzono kwiaty i krzewy odpowiednie do założeń tego rodzaju zakątka zieleni.

Również w ub. roku została na skwer doprowadzona instalacja wodna i ułożone trzy granitowe głazy. Tak powstała fontanna, w której zamiast wody płynie solanka, którą wydobywa się w sołectwie Zabłocie, przynależnym do gminy Strumień.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę