Z wyremontowanego Pałacu odpada tynk - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ostrzeżenie – „Uwaga! Spadający tynk”, widnieje w oknach wejścia do Pałacu Habsburgów. Obiekt wiadomo, leciwy, i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że pałac był kilka lat temu wyremontowany. Zapytaliśmy o tę sprawę w żywieckim starostwie, które projekt realizowało, ale na razie nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.

zamek11

Przypomnijmy: gruntowny remont Pałacu Habsburgów po tym, jak istniejący w nim Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych przeniesiono na ul. Grunwaldzką, odbywał się w ramach projektu nazwanego „jednym z największych i najważniejszych projektów, na które Powiat Żywiecki otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej. Jego nazwa brzmiała a mianowicie „Od Komorowskich do Habsburgów – utworzenie historycznego parku tematycznego w Żywcu”, pieniądze pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Rozpoczęta w kwietniu 2009 r. inwestycja jest częścią Projektu Kluczowego pn. „Rozwój infrastruktury turystycznej Subregionu Południowego” w ramach działania Infrastruktura okołoturystyczna – podmioty publiczne. Łączna wartość zadania wynosiła, zgodnie z projektem, ponad 13 milionów zł przy udziale finansowym Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 11 mln zł.

Przeprowadzono prace polegające m.in. na wymianie i remoncie części konstrukcji dachowej wraz z pokryciem i dachowymi elementami uzupełniającymi. Ponadto został wykonany remont elewacji zewnętrznych z częściową wymianą i renowacją stolarki okiennej i drzwiowej oraz fragmentami infrastruktury zewnętrznej budynku Nowego Zamku w Żywcu. Została także wymieniona kanalizacja deszczowo-sanitarna oraz wybudowana kanalizacja deszczowa w rejonie Nowego Zamku.
Jednym z ważniejszych etapów całego zadania było wykonanie i montaż budowli miniatur architektonicznych z czasów Komorowskich, Wielopolskich i Habsburgów, które zostały rozmieszczone na terenie parku Habsburgów w Żywcu.

Udostępnij

4
+3
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę