Mieszkańcy mają dosyć! Poskarżyli się - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do władz Bielska-Białej dotarły skargi mieszkańców rejonu ulic Cieszyńskiej, Czystej i ks. Piotra Skargi. Mieszkańcy tej okolicy mieli dosyć zakłócania spokoju, a także zaśmiecania ulic i chodników m.in. szkłem i niedopałkami papierosów. Co więcej, mieszkańcy tamtejszych domów utyskiwali na niedostateczną pomoc ze strony służb porządkowych.

BB Cieszynska Skargi Google Maps

Problem z pijanymi w tej części Bielska-Białej to nie wszystko. Stwierdzone były również dewastacje samochodów, zaparkowanych przy ulicy.
W efekcie skargi bielski magistrat na początku października poinformował, że wspomniane ulice zostały objęte "kartą zadania doraźnego, realizowanego w okresie od 17 września 2018 do 31 stycznia 2019 roku, co skutkuje intensyfikacją patroli przeprowadzanych prze funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Bielsku-Białej".
- Do połowy listopada patrole straży miejskiej w ciągu dnia i w nocy przeprowadziły 52 kontrole. Dwie pijane osoby zostały przekazane do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym. Swoim zachowaniem dawały powód do zgorszenia w miejscu publicznym, a ich zachowanie i bądź okoliczności zagrażały ich życiu lub zdrowiu – poinformował portal Beskidy.News  Krystian Kowalczyk, zastępca Komendanta Straży Miejskiej. - Ponadto dwóch mężczyzn spożywało alkohol w miejscu publicznym. Jeden został ukarany mandatem, natomiast drugi został pouczony.
Zastępca szefa strażników dodał, że dzięki temu, iż patrole straży miejskiej częściej patrolują wskazaną część Bielska-Białej, „niewątpliwie dyscyplinuje to osoby dopuszczające się czynów karalnych, a także podnosi poczucie bezpieczeństwa osób przebywających w tym rejonie”.
Ponadto, aby zwiększyć bezpieczeństwo i skuteczność walki z wandalami, wedle informacji z ratusza - na początku 2019 roku ma zostać rozpisane postępowanie przetargowe na zakup i montaż monitoringu w okolicy ulic Cieszyńskiej, Czystej i Skargi.raz
Fot. Google Maps

Udostępnij

12
+12
0
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę