Jurasz, Siodłak, Elmontaż - "Osobowości Ziem Górskich" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kolejny raz przyznano te transgraniczne nagrody. Ich wręczenie miało miejsce w miniony weekend w naszym mieście. Komu przypadły tym razem? Przybliżamy związane z Żywiecczyzną sylwetki.

góry 296

 Tytuł honorowy Ambasadora Ziem Górskich otrzymał utytułowany szybownik, Sebastian Kawa. Nagrodę odbierał jego ojciec, gdyż pan Sebastian akurat wówczas skutecznie walczył o kolejny triumf, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Laureaci z rejonów nieco od nas dalszych to: restauracja Kasper Suski z Suchej Beskidzkiej – kategoria Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich, Juraj Filo z Liptovskiego Jana – kategoria Samorządowiec Ziem Górskich, OSP w Nowym Targu – kategoria Organizacja Pozarządowa Ziem Górskich, Eliska Precova Televizje JOJ – kategoria Dziennikarz Ziem Górskich.

Przedstawiamy szerzej laureatów z naszego regionu.

Małym Przedsiębiorcą Ziem Górskich została pani Jadwiga Jurasz. Jest właścicielem Pracowni Stroju Regionalnego Agencji Artystycznej Jadwiga, którą prowadzi w Radziechowach, przez połączenie biznesu z pasją kultywując tradycje lokalnych ubiorów. Działa w zespole regionalnym „Grojcowianie”, można panią Jadwigę często też zobaczyć na scenach Tygodnia Kultury Beskidzkiej i innych imprez folklorystycznych w charakterze konferansjerki.

Osobowością Ziem Górskich został Jerzy Siodłak. Jest on naczelnikiem Grupy Beskidzkiej GOPR, czyli jednostki czuwającej nad otaczającymi nas górami. Ratownikiem jest prawie równe 30 lat, a dokładnie dwie dekady jest naczelnikiem. Posiada najwyższy stopień kwalifikacji w ratownictwie górskim – jest starszym instruktorem. Od 1994 roku reprezentuje polski GOPR w międzynarodowych misjach. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Pod jego wodzą Beskidzka Grupa GOPR stała się wiodącą tego typu jednostką w kraju.

W kategorii Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich otrzymało przedsiębiorstwo Elmontaż z Żywca. To firma z siedzibą przy ul. Słonki. Specjalizuje się w wykonawstwie i projektowaniu zadań inwestycyjnych z zakresu robót elektroenergetycznych, elektroinstalacyjnych, automatyki przemysłowej oraz robót teletechnicznych. Od kilku lat specjalizuje się też w wykonawstwie prac z zakresu sterowania ruchem kolejowym.

Warto wspomnieć też o zwycięzcy w kategorii Sportowiec Ziem Górskich został Janusz Rokicki z Cieszyna. Jest on paraolimpijczykiem, kulomiotem. Był trzykrotnym wicemistrzem paraolimpijskim, w tym w ubiegłym roku w Rio De Janeiro. Na koncie ma też medale mistrzostwa świata i Europy.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę