Oskarżony o proponowanie fikcyjnej pracy i lipnych mieszkań - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oszukał kilkadziesiąt osób, oferując fikcyjne usługi.

Toga prokurator

Prokuratura Okręgowa w Słupsku, jak informuje jej rzecznik prasowy Paweł Wnuk, skierowała do Sądu Rejonowego w Chojnicach akt oskarżenia przeciwko Bartoszowi G. (lat 25) w związku z szeregiem oszustw internetowych. Miejscem jego działalności był głównie Czeski Cieszyn.

Z ustaleń dochodzenia wynika, iż Bartosz G. wykorzystując ogłoszeniowe portale internetowe, w tym m.in. o nazwie Covebo oraz Profesja zamieszczał fikcyjne ogłoszenia, w których podając się m.in. za obywatela Czech oferował odpłatne pośrednictwo w załatwieniu pracy oraz wynajmu mieszania w szczególności na terenie Niemiec, ale i na terenie innych krajów Unii Europejskiej.

Jak ustalono, na ogłoszenia Bartosza G. odpowiedziało kilkadziesiąt obywateli Polski z terenu całego kraju, którzy za pośrednictwo w załatwieniu fikcyjnej pracy oraz wynajmu fikcyjnego mieszkania przelewali na konto bankowe oskarżonego środki pieniężne w EURO odpowiadające kwotom od 300 do 600 PLN.

W sprawie postępowanie przygotowawcze początkowo prowadzone było przez czeskie organy ścigania, albowiem jak ustalono miejscem przestępczej działalności Bartosza G. był przede wszystkim Czeski Cieszyn; na wniosek Republiki Czeskiej postępowanie to następnie zostało przejęte do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku.

W związku z przestępczą działalnością Bartosza G. na polecenie Prokuratury Okręgowej w Słupsku przedstawiono mu łącznie 95 zarzutów popełnienia przestępstwa na szkodę takiej samej liczby osób pokrzywdzonych z łączną szkodą wyliczoną na ponad 40 000 PLN. Zarzuty te obejmują przestępczą działalność oskarżonego od czerwca do września 2016 r.

Bartosz G. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie ustosunkował się do treści zarzucanych mu przestępstw, a w złożonych przez siebie wyjaśnieniach stwierdził, iż w przypadku wielu z tych przestępstw był już wcześniej skazany przez Sąd. Oskarżony w przeszłości był już kilkukrotnie karany sądownie, w tym za popełnienie podobnych przestępstw, a obecnie odbywa on długoletnią karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Potulicach. Za popełnienie zarzucanych oskarżonemu przestępstw grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do lat 8.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę