Robisz zakupy w Tesco? Możesz pomóc - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cieszyn, Nierodzim, zakupy w Skoczowie lub Ustroniu - można wesprzeć poniższe projekty, po zakupach w markecie.

Do 17 lutego można oddać głos w hipermarkecie Tesco i w ten sposób wesprzeć jedną z lokalnych inicjatyw, biorących udział w programie grantowym „Decydujesz, pomagamy".

Organizatorem programu jest firma Tesco Polska. Partnerem strategicznym programu jest Fundacja Tesco, natomiast partnerem merytorycznym programu jest Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia". Program grantowy „Decydujesz, pomagamy" ma za zadanie wesprzeć lokalne organizacje pozarządowe oraz społeczników i grupy nieformalne w realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. W tym celu Polska została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich - decyzją klientów Tesco - zostanie przyznany jeden grant na realizację lokalnej inicjatywy.

wszystkie inicjatywy,które przejdą do głosowania otrzymają granty. Aż 125 organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych może zdobyć grant w wysokości 5000 zł, kolejne 125 otrzyma dofinansowanie w wysokości 3000 złotych. Uczestnicy, którzy zajmą trzecie miejsce otrzymają 1000 złotych, które będą mogli przeznaczyć na cele statutowe organizacji. Komisja Grantowa zadecyduje o tym, które trzy projekty przejdą do etapu głosowania w każdym z mikroregionów. O tym, jakie granty otrzymają organizacje, zadecydują ostatecznie klienci sklepów Tesco w otwartym głosowaniu. Suma wszystkich grantów wynosi 1 125 000 złotych.

 Jak głosować?

Każdy Klient sieci Tesco w dniach 21.01 - 17.02.2019 r. otrzyma od kasjera podczas każdych zakupów (bez względu na ich kwotę) jeden żeton uprawniający do głosowania (w myśl zasady jeden paragon = jeden żeton). Nie można jednak dzielić zakupów na pojedyncze produkty lub części, aby otrzymać w ten sposób więcej żetonów. Przy kasach samoobsługowych należy poprosić pracownika o wydanie żetonu.

 Na kogo głosować?

 W powiecie cieszyńskim można oddawać głosy na następujące projekty: 

 Towarzystwo Opieki nad Niepełnosprawnymi

 NIERODZIMSKA KAWIARENKA LETNICH SPOTKAŃ KREATYWNYCH

Projekt ma na celu aktywizację społeczną osób z niepełnosprawnością intelektualną. Aktywne włączanie i angażowanie ich w życie społeczności lokalnej, w tym w środowisko rówieśnicze. Z drugiej strony uświadamianie, ukazywanie dzieciom i młodzieży pełnosprawnej wartości ze spotkania z drugim człowiekiem. Przełamywanie barier i uprzedzeń w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, ukazywanie ich potencjału i możliwości.

 

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie

PASJE BEZ GRANIC

Projekt obejmuje warsztaty mające na celu pokazanie, że poprzez pasje można przekraczać własne granice – osoby z niepełnosprawnością intelektualną zdobywają szczyty górskie, tworzą sztukę i zagłębiają się w kulinarny świat. Dzieci i młodzież szkolna dzięki warsztatom będzie mogła przekroczyć granice własnych obaw, stereotypów, a osobom z niepełnosprawnością intelektualną pomogą w pełnym wykorzystywaniu swoich możliwości i wdrażaniu się w aktywne, pełne pasji życie społeczne.

 

Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjne

(ZA)GRAMJMY! ALTERNATYWNY KLUB GIER PLANSZOWYCH

Cele projektu: 1. Zintegrowanie młodych ludzi wokół atrakcyjnych i nowoczesnych gier planszowych. W społeczności brakuje inicjatyw łączących dzieci we wspólnym działaniu. 2. Odciągnięcie młodych ludzi od „komórek” i innych urządzeń cyfrowych, na rzecz spędzania wspólnie czasu. Ważne jest, żeby poszukać alternatywnych form bycia razem i nawiązywania relacji. 3. Zapewnienie atmosfery pełnej radości, zabawy i współpracy. W Klubie dzieci będą miały szansę na zdrowy rozwój.

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę