Starli się na FB. Spotkają się w sądzie? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Internetowe wymiany zdań osób pełniących różne funkcje, to częsty element naszej codzienności, w odniesieniu do którego czasem jakby zacierały się granice odpowiedzialności za słowa.

kulce 5

Dyskusja wywiązała się w portalu społecznościowym Facebook, pomiędzy Stanisławem Handerkiem, członkiem działającej przy Ministerstwie Sportu i Turystyki Rady Sportu Osób Niepełnosprawnych i prezesem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy z Łodygowic oraz Jackiem Kulcem, radnym powiatowym, wybranym z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Wymiana zdań miała miejsce pod postem Łukasza Ecimowicza, kandydata na radnego powiatowego KO z Łodygowic. Ecimowicz opublikował krążącą w sieci listę, porównującą roczne wydatki państwa na program 500+ z możliwościami ich zainwestowania w różne inicjatywy. W słownej utarczce można było znaleźć następujące stwierdzenia.

Stanisław Handerek: Można pozwalac nie płacić podatków najbogatszym jak to robiło PO przez 8 lat lub jak Twój lider z listy do powiatu udawać biznesmena nabrać pożyczek i nich nie spłacać:) zapomniałeś o tym, że można jeszcze dać na promocję środowisk LGBT bo już zdjęcie z liderem masz… Może lepiej coś konkretnego dla ojczyzny zrobić, a później zastanawiaj się co zrobić z podatkami które zapłacisz państwu...

Jacek Kulec: W związku z tym, że to ja byłem liderem listy o której pan pisze, oświadczam że to co pan przekazał o moich kredytach to KŁAMSTWO i oszczerstwo. (pisownia oryginalna).

Stanisław Handerek: Jacek Kulec skoro tak to proszę sprawę skierować na drogę sądową pozdrawiam.

 Co dalej?

Antagonizmy wynikać mogą z tego samego źródła, z którego bierze się wiele rozbieżności w naszym życiu politycznym, społecznym i samorządowym. Handerek kojarzony jest z partią obecnie rządzącą w kraju i w powiecie – PiS. Kulec do Rady Powiatu został wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej, jest członkiem PO. Jest on zresztą radnym z Okręgu 3, obejmującego Czernichów, Lipową i właśnie Łodygowice, miejscowość gdzie funkcjonuje Stowarzyszenie Eurobeskidy. Mimo że w Radzie Powiatu Żywieckiego Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie przeważa, nie ma swojego reprezentanta akurat z tego okręgu.

Dla obu rozmówców sprawa okazała się jednak chwilowym zrywem. Zapytaliśmy Jacka Kulca, czy droga sądowa jest w tym przypadku planowana..

- Nie mam zamiaru robić kampanii panu Handerkowi, on ma łatwość w rzucaniu pomówień. Napisałem, że jest to nieprawda. Napisałem, że jest to kłamstwo. Nie mam żadnych zaległości kredytowych czy finansowych, co można łatwo sprawdzić. Nie zamierzam sprawy kontynuować – powiedział nam Jacek Kulec.

- Każdy ma prawo wypowiedzieć się. Napisałem jedno zdanie, jasne i czytelne, tyle mam do powiedzenia w tym temacie. Robiłem to prywatnie, każdy ma prawo do swoich opinii – to z kolei zdanie Stanisława Handerka na temat tego typu wypowiedzi.

Jak zatem jest z prawem do prywatnych opinii w przypadku osób, pełniących role publiczne? Z pewnością zdań na ten temat będzie tyle, ile osób i sytuacji. 

 

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę