Sołectwa bez zmian - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podczas tegorocznych wyborów sołeckich mieszkańcy gminy Skoczów postawili na tych samych kandydatów.

Solectwa bez zmian

Kowale, Ochaby, Wiślica i Wilamowice - w tych właśnie wsiach przez kolejne lata rządy będą sprawować te same osoby. W Kowalach rywalizowali między sobą: Fryderyk Białoń, dotychczasowy sołtys oraz Mirosław Szwarc, aktualny radny Rady Miejskiej Skoczowa. W efekcie mieszkańcy znów zaufali pierwszemu z nich, który uzyskał 53 głosy poparcia, choć jego kontrkandydat wcale nie był dłużny, gdyż otrzymał 47 głosów.

W innych miejscowościach “nie było w czym wybierać”, ponieważ na stanowisko sołtysa chętni byli tylko ci, którzy odbyli już swoją kadencję. Tym samym w Ochabach sołtysem został Maciej Bieniek (61 głosów z 69), w Wiślicy Jan Zabłocki (38 głosów z 48), a w Wilamowicach Ryszard Drózd (21 głosów z 22).

Oprac. MG

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę