Po tej drodze nie da się jeździć! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

- Droga jest w fatalnym stanie: kamienie, dziury. To gminna droga i obowiązkiem miasta jest zapewnienie dobrego dojazdu nią - mówi Jakub Blecha, jeden z mieszkańców posesji, mieszczących się przy ul. Pod Łyską.

główne copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Ulica znajduje się w dzielnicy Żywca Kocurów-Koleby. Mieszkający tam Żywczanie narzekają na zły stan drogi. - Składaliśmy już wiele petycji do miejskich władz z prośbą o remont nawierzchni, ale nie przyniosło to efektu - podkreśla Jakub Blecha i dodaje, że co prawda co roku jakieś prace drogowe są wykonywane, ale nietrwałe, droga szybko się niszczy. - Burmistrz już tak naprawdę od kilkunastu lat obiecuje nam remont ulicy Pod Łyską, ale wciąż się go nie doczekaliśmy - żali się nasz rozmówca.- Nawet włodarz miasta nie chce nią jeździć. Podczas wizytacji zostawił swój samochód w innym miejscu, nie jechał po tej drodze - zauważa.   

Sami łatają dziury

O ulicę Pod Łyską zapytaliśmy jeszcze mieszkańca innej posesji mieszczącej się przy tej drodze, Grzegorza Stasicę. - W porównaniu do innych ulic na Żywiecczyźnie nasza jest naprawdę w złym stanie. Fragmentami jest wręcz nieprzejezdna, wygląda to dramatycznie, niszczą się samochody - stwierdza Grzegorz Stasica  i zaznacza, że wspólnie z innymi mieszkańcami sam łata dziury w drodze i wyrównuje kamienistą nawierzchnię. - Po każdej ulewie droga jednak znów się niszczy i nasza praca idzie na marne, dlatego potrzebny jest porządny remont - podkreśla.

Będzie nowa droga?

Co na to Ratusz? Czy zainteresowani w końcu doczekają się nowej drogowej nawierzchni?  Pytaliśmy o to w Urzędzie Miejskim, ale wciąż nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Czekamy na stanowisko w tej sprawie.

Warto wspomnieć również o tym, że niedawno budynek znajdujący się na końcu ulicy Pod Łyską, w którym wcześniej mieściła się szkoła podstawowa, zakupiła warszawska fundacja św. Jadwigi. Nowi gospodarze budynku chcą wznowić w nim szkolne zajęcia w ramach nauczania metodą Montessori. Gmina zyskała na sprzedaży 450 tys. zł. Czy lokalizacja prywatnej szkoły w tym miejscu wymusi na władzach miasta inwestycję drogową?

 

Udostępnij

14
+14
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę