Szlak na Czantorię posprzątany - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Ustroniu-Nierodzimiu posprzątali szlak turystyczny na Czantorię biegnący wzdłuż granicy rezerwatu. 

Czantoria sprzatanie

 Rezultat to kilka worków z opakowaniami szklanymi, plastikowymi i papierowymi. Akcja odbyła się 15 maja, w wyjątkowo niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Było zimno, padał deszcz , miejscami widoczność utrudniała mgła. Mimo to uczniowie uzbrojeni w worki i rękawice posprzątali śmieci, które pozostawili po sobie turyści. Na szczycie Czantorii na uczestników akcji czekała nie lada niespodzianka- kilku centymetrowa warstwa świeżego śniegu. Podczas przerwy na ciepły posiłek został przeprowadzony konkurs z wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej. Laureaci zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami.

Wiosenną akcję sprzątania Czantorii już po raz dziewiąty zorganizowali: Komisja Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, Nadleśnictwo Ustroń oraz Urząd Miasta w Ustroniu.   

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę