Bezpieczne parkingi u podnóży Beskidów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Powtarzające się zniszczenia aut na parkingach u podnóży najbardziej popularnych szlaków górskich Beskidu Żywieckiego mają szanse stać się przeszłością. Na terenie gmin: Ujsoły i Rajcza, zostaną zainstalowane dodatkowe monitoringi.

parking zlatna

 Fundacja Ganpahar z siedzibą w Rajczy, złożyła wniosek do PZU w ramach programu "Pomoc to moc", który od marca zeszłego roku wspiera lokalne inicjatywy.

"Bardzo się cieszymy, że problem dewastacji aut na parkingach z naszego terenu, został dostrzeżony przez kapitułę konkursową akcji prewencyjnej, uznając go jako ważny z punktu widzenia bezpieczeństwa turystów i ich mienia - podsumowuje fundacja na swoim Facebooku."

Działania mają polegać na zainstalowaniu kamer na 7 parkingach, które rozpoczynają najpopularniejsze szlaki turystyczne. Skorzystają na tym nie tylko lokalni mieszkańcy, ale wszyscy miłośnicy Beskidów.

Na stronie programu można oddać swój głos w postaci "serduszka", które wyraża poparcie dla całej inicjatywy. Na dzień dzisiejszy akcja ma już prawie 500 serduszek. Oddawanie serduszek: https://pomoctomoc.pzu.pl/node/903

Przypomnijmy, że w ciągu minionych 12 miesięcy kilkukrotnie zgłaszane były przez turystów na policję i do mediów przypadki niszczenia samochodów na parkingach w Złatnej Hucie i w Rycerce Górnej u początku szlaku, wiodącego na Wielką Raczę. W obu tych miejscach zamontowano monitoring. Plany Fundacji Ganpahar idą jeszcze dalej.

Oprac, MG.

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę