"O psie, który dostał lecznicę" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bielsko-Biała została nagrodzona w akcji Masz Głos prowadzonej przez Fundację im. Stefana Batorego. W tym roku w konkursie wzięło udział 334 uczestników z 227 miejscowości z 207 gmin.

Super Samorzad

Siedem statuetek trafiło do współpracujących wzorowo władz samorządowych i aktywnych mieszkańców z różnych części kraju, którzy dzięki współdziałaniu, dokonali ważnych zmian dla lokalnej społeczności.

Bielsko-Biała w plebiscycie

W plebiscycie internetowym laureatem I miejsca została Inicjatywa „Bielsko-Biała – miasto przyjazne zwierzętom” oraz władze Bielska-Białej. Z rąk jury miasto otrzymało również nagrodę Super Samorząd 2019 za poprawę warunków w miejskim schronisku dla bezdomnych zwierząt oraz za doprowadzenie do zwiększenia transparentności jego funkcjonowania.

“O psie który dostał lecznicę”

„Bielsko-Biała – miasto przyjazne zwierzętom” – pod takim szyldem bielskie organizacje już od kilku lat działają na rzecz bezpańskich i dzikich zwierząt, rozwijając przy okazji współpracę społeczności z władzami lokalnymi. W tym roku w ramach akcji Masz Głos grupa Świat w Naszych Rękach, grupa Dom dla Psa, Fundacja Psia Ekipa Razem Dla Zwierząt, Stowarzyszenie Kotełkowa Drużyna i Fundacja Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom zajęły się schroniskiem dla zwierząt. Ich członkinie i członkowie przeprowadzili monitoring i wizyty kontrolne w schronisku oraz zainicjowali spotkania z władzami, by przedstawić im problemy i wspólnie szukać rozwiązań. W trakcie spotkań okazało się, że prezydent miasta Jarosław Klimaszewski oraz wiceprezydent Adam Ruśniak są nie tylko otwarci na rozmowy, ale też gotowi na to, by brać pod uwagę głos przedstawicieli społeczności, nawet gdy wymaga to zmiany wcześniejszych decyzji. Koalicji udało się też włączyć w swoją akcję pozostałych mieszkańców okolicy, m.in. dziesiątki wolontariuszy schroniska oraz weterynarzy. W efekcie działań w schronisku powstanie nowa lecznica (społecznie opracowano wstępny projekt), w boksach zamontowano zasuwy chroniące przed wiatrem i mrozem, odbędzie się też konkurs na stanowisko kierownika schroniska.

Oprac. MG.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę