Pół tysiąca osób pod Pilskiem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Około pół tysiąca osób uczestniczyło 6 lipca w spotkaniu inaugurującym kolejną odsłonę wakacyjnej akcji „Ewangelizacja w Beskidach” na Hali Miziowej u stóp Pilska w Beskidzie Żywieckim. 

Ewangelizacja pod Polskiem

Górski szczyt i wędrówka do niego miały przypominać o pierwszym z omawianych podczas tegorocznej edycji ewangelizacji sakramencie  – chrzcie świętym. Jak co roku, od siedmiu lat ewangelizację Beskidów organizują wspólnoty i franciszkanie z Rychwałdu na Żywiecczyźnie. W wakacyjne soboty od lipca do sierpnia planowane są rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów Beskidu Żywieckiego i Śląskiego. Wydarzeniu towarzyszy tym razem hasło: „Droga łaski”, odnoszące się do siedmiu sakramentów.

Na najwyższym z wybranych w tym roku beskidzkich szczytów – Pilsku (1557 m n.p.m.) – podczas mszy św., kulminacyjnego wydarzenia każdego z wakacyjnych spotkań w górach, o. Aleksander Paprzycki OFMConv przypomniał, że sakramenty są „widzialnymi znakami niewidzialnej łaski, które mają nam pomóc dotrzeć do Pana Boga, do nieba”.

- Droga, to wydzielony pas, przestrzeń, abyśmy bez kolizji dotarli na miejsce. Łaska, to darmowy dar Pana Boga dla człowieka, na który nie trzeba sobie w żaden sposób zasłużyć, którego nie trzeba wypracowywać” – podkreślił podczas Eucharystii sprawowanej przy ołtarzu polowym nieopodal schroniska na Hali Miziowej. 

Ewangelizację na Hali Miziowej przygotowała wspólnota Francesco Team z Rychwałdu.

Podobnie jak w poprzednich latach, na każdy szczyt uczestnicy akcji wyruszają małymi grupkami w rodzinach lub wspólnotach, by w samo południe na górze uczestniczyć w Eucharystii.

Miejsca, na których odbywać się będzie ewangelizacja w następnych tygodniach, to kolejno: 13 lipca – Bendoszka Wielka (1144 m n.p.m.); 20 lipca – Klimczok (1117 m n.p.m.); 27 lipca – Soszów Wielki (979 m n.p.m.); 3 sierpnia – Błatnia (917 m n.p.m.); 10 sierpnia – Hala Lipowska (1324 m n.p.m.); 17 sierpnia – Hala Boracza (854 m n.p.m.) i 24 sierpnia – Wielka Racza (1236 m n.p.m.)

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę