Podwójne roczniki w dodatkowych oddziałach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ogólnopolskie media donoszą o problemach z rekrutacją w szkołach i tzw. podwójnym rocznikiem. Jak ten temat wygląda w powiecie żywieckim?

ZSEG Zywiec

Stanisław Kucharczyk, wicestarosta żywiecki, przyznaje że pełny ogląd sytuacji będzie możliwy po poniedziałku 15 lipca, kiedy to zamknięty zostanie elektroniczny system zapisów do szkół ponadpodstawowych (nazwa po reformie). Na razie samorządowiec jest pełen optymizmu, zwłaszcza że Zarząd Powiatu poczynił pewne kroki w kierunku rozładowania tej sytuacji. Stworzono mianowicie dodatkowe klasy w kilku szkołach. Chodzi tutaj o LO im. M. Kopernika w Żywcu, w Zespół Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu (mechatronika) oraz Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Żywcu (kierunki gastronomiczne). W kilku szkołach technicznych i branżowych możliwe jest wydłużenie godzin lekcyjnych, spowodowane ograniczonym dostępem do pracowni specjalistycznych.

Młodzież miała szansę ubiegać się o miejsca w szkołach zarządzanych przez Powiat Żywiecki, w placówkach niepublicznych, jak i w publicznym Liceum Ogólnokształcącym im. W. Jagiełły w Łodygowych, dla którego organem prowadzącym jest Gmina Łodygowice.

Ogółem w tym roku, jako kandydaci pierwszego wyboru, podania do szkół złożyło 1386 absolwentów szkół podstawowych ośmioletnich i 1257 absolwentów gimnazjów.

 

Udostępnij

2
0
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę