Odnowili kapliczkę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

- To była bulwersująca sprawa - mówi Jan Góra, wójt gminy Lipowa o dewastacji zabytkowej kapliczki przy tzw. Wielodrodze. - Mam nadzieję, że podobne incydenty już nigdy się nie wydarzą - dodaje. Święte miejsce już wyremontowano.

20170525-132348

 Do zdarzenia doszło końcem maja br. Młody człowiek zniszczył kapliczkę, znajdującą się przy polnej drodze między Sienną a Pietrzykowicami. Udało się ją już odnowić. Gmina zakupiła materiały, a prac remontowych podjął się Włodzimierz Jezutek, sołtys Twardorzeczki. Okna i futryny to dzieło stolarza Jana Pieli z Lipowej, natomiast nowe figurki zakupili mieszkańcy gminy.

Przypomnijmy, że zabytkową kapliczkę wybudowali Wiktoria i Marcin Janotowie w 1928 r. W ten sposób chcieli podziękować Bogu za uzdrowienie ich syna, który złamał nogę. Jego stan pogarszał się i pani Wiktoria prosiła o pomoc Matkę Boską. Po wielu miesiącach nastąpiła poprawa. Kapliczka stała się miejscem spotkań mieszkańców Siennej. Gromadzili się tam m.in. na wspólnych majówkach.

Udostępnij

1
0
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę