"Jemioła" w Ślemieniu do liftingu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

“Jemioła” w Ślemieniu pochłonie prawie 3 mln zł. Będzie za to czysto i bezpiecznie.

Jemiola Google Maps

„Będzie to dom, w którym młodzież będzie się czuła gospodarzem, będzie sama decydować o kształcie i obliczu jego działalności, będzie mogła pokazać starszym, co sama potrafi, będzie mogła pokazać swoją dorosłość i dojrzałość, której starsze społeczeństwo uznać nie chce” - takimi słowami Feliks Kantyka otworzył pierwszy w Polsce młodzieżowy, wiejski klub rozrywkowy, czyli obecny GOK “Jemioła” w Ślemieniu. Teraz budynek będzie mógł przeżyć swoją drugą wiosnę.

Zadanie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj”  budynku użyteczności publicznej „Jemioła” w Ślemieniu oraz zakup wyposażenia niezbędnego na potrzeby działalności i prawidłowego funkcjonowania obiektu.

Co nowego w “Jemiole”?

W ramach projektu zaplanowano przebudowę obiektu w zakresie niezbędnym do uzyskania układu funkcjonalnego pozwalającego na działanie Centrum Społeczno-Kulturalnego z dostosowaniem wymagań warunków technicznych, przeciwpożarowych i higienicznosanitarnych. W budynku zostaną zlokalizowane pomieszczenia pozwalające na realizację działań w zakresie integracji i aktywizacji społeczno-gospodarczej mieszkańców jak również na świadczenie usług społecznych (w zakresie świetlicy środowiskowej, klubu seniora) bez względu na grupę wiekową. Cały obiekt zostanie dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Po co to wszystko?

Projekt umożliwi stworzenie warunków mających  na celu wdrożenie programu aktywizacji społecznej oraz usług społecznych, w tym niwelację zidentyfikowanych problemów na zdegradowanym obszarze oraz przyczyni się do objęcia wsparciem grupy docelowej w ramach projektów komplementarnych, realizowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Szacunkowa wartość projektu: 2 805 209,22 zł

Wnioskowane dofinansowanie : 2 442 962,22 zł 

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę