Bohaterowie, Brygada Świętokrzyska - uczczenie pamięci "Wyklętych" w Żywcu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jednym z punktów obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych były uroczystości pod żywieckim Pomnikiem Narodowych Sił Zbrojnych.

Dzien wykletych

Na skwerze, w klimacie srogiej zimy, zebrało się około 50 osób, w tym głównie przedstawiciele Starostwa Powiatowego i poczet sztandarowy, złożony z uczniów żywieckich szkół ponadgimnazjalnych. Złożono kwiaty pod pomnikiem, przemawiał Władysław Sanetra - prezes Okręgu Podbeskidzkiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych z siedzibą w Żywcu i starosta żywiecki Andrzej Kalata:

- Dożyliśmy czasów kiedy, dzięki Bogu, ci którzy byli kiedyś nazywani bandytami, teraz są bohaterami. Z tego się trzeba cieszyć – mówił starosta Kalata.

Nie zabrakło odniesień do tematów bieżących.

- Premier Morawiecki w Monachium zachował się właściwie, Brygadzie Świętokrzyskiej należy się honor – stwierdził Władysław Sanetra, który w marcu ubiegłego roku znalazł się pośród autorów publikowanej w portalu wpolityce.pl noty, zaprzeczającej współpracy Leonarda Zub-Zdanowicza  (jednego z dowódców Brygady Świętokrzyskiej) z Niemcami.

Udostępnij

4
-6
10
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę