"Coś kręcą" w Gilowicach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czekają na roboty, a co do tej pory? W Gminnej Bibliotece Publicznej w Gilowicach od początku 2019 roku realizowane są różnego rodzaju projekty skierowane do mieszkańców Gilowic. Poniżej znajdziecie szczegóły.

Od lutego toczy się projekt „Coś kręcą” w którym młodzież z Zespołu Szkół w Gilowicach kręci filmy o naszej małej ojczyźnie. Młodzież po przeszkoleniu samodzielnie nakręciła materiał filmowy, przygotowała teksty oraz je nagrała. W chwili obecnej trwają montaże przygotowanego materiału, aby zaprezentować je na imprezie podsumowującej realizację projektu w dniu 9 sierpnia 2019r.

Podtrzymywana tradycja

Kolejnym projektem koordynowanym przez pracowników GBP w Gilowicach jest „Po górolsku, po nasymu!”, którego realizacja odbywa się w Przedszkolu Publicznym im. Mali Górale w Gilowicach. Grupa 35 dzieci uczy się tradycyjnych pieśni i tańców góralskich. W ramach projektu odbyły się warsztaty przygotowywania palm wielkanocnych a w grudniu dzieci samodzielnie pomalują drewniane ozdoby choinkowe. W czerwcu odbył się pierwszy występ małych artystów, było to spotkanie z okazji Dnia Matki i Dnia Taty oraz zakończenie roku szkolnego. Układ zaprezentowany przez przedszkolaki spotkał się z wielkim aplauzem zaproszonych gości. Projekt realizowany będzie do grudnia br. a jego podsumowaniem będzie występ Małych Górali.

Eko-Gilowice

W kwietniu w GBP w Gilowicach zrealizowano ekologiczny projekt sfinansowany przez FUNDACJĘ PZU „Zielono mi”. Podczas trwania projektu zrealizowano dwa bloki warsztatów teoretyczno-praktycznych. Podczas trwania pierwszych warsztatów uczestnicy przygotowywali samodzielnie ekologiczne środki czystości wykorzystując naturalne surowce. Drugie warsztaty poświęcone zostały przygotowaniu ekologicznych kosmetyków. Projekt miał na celu nie tylko przekonanie uczestników – seniorów oraz młodzieży szkolnej do samodzielnego przygotowywania środków czystości i kosmetyków ale przede wszystkim zmniejszenie ilości produkcji śmieci – plastikowych opakowań różnego rodzaju. Finałem projektu była uroczysta akademia w Zespole Szkół w Gilowicach w dniu 3 czerwca 2019r. z okazji Dnia Ochrony Środowiska, na której zaprezentowano samodzielnie przygotowane środki czystości oraz kosmetyki oraz rozdano ulotki z przepisami na ich przygotowanie.

Obecnie w GBP w Gilowicach realizowany jest projekt sfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacja Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w programie Działaj Lokalnie. Projekt skierowany jest do seniorów z Gilowic a partnerami w jego realizacji są dzieci z Przedszkola Publicznego im. Mali Górale w Gilowicach. Projekt „Seniorzy mają głos” zakłada nagranie zapomnianych już wierszyków z początków piśmiennictwa dla dzieci i zilustrowanie ich rysunkami dzieci. Wszystkie nagrania wraz z rysunkami dzieci przedszkolnych zostaną umieszczone na You Tube. Podsumowaniem projektu będzie wspólne czytanie i odtwarzanie wierszyków z YT w przedszkolu. Dzieci poznają lektorów a seniorzy ilustratorów biorących udział w projekcie.

To nie koniec działań na ten rok! Czekamy na wyniki w innych konkursach – m. in. na zakup robotów Photon oraz Lego Mindstorm.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę