Wójt apeluje o pilnowanie psów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wójt gminy Gilowice wydał specjalny apel w sprawie wałęsających się psów. Trzeba uważać - są surowe kary.

Pies

“W związku z docierającymi do Urzędu Gminy Gilowice sygnałami o wałęsających się psach, które mogą stanowić zagrożenie dla mieszkańców, a w szczególności dla dzieci uczęszczających do szkół, uprzejmie prosimy wszystkich mieszkańców, którzy posiadają psy, żeby nie zapominali o swoich czworonogach i skutecznie zabezpieczali furtki i ogrodzenia posesji, tak aby psy nie mogły jej opuszczać bez właściciela.” - apeluje Krzysztof Okrzesik.

Prawo kontra wałęsające się psy

Wójt w apelu przywołuje również art.77 Kodeksu Wykroczeń, mówiący, że:

  • 1. Kto nie zachowuje zwykłych |lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
  • 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w §1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

Jeżeli pies w wyniku pogryzienia spowoduje u innej osoby obrażenia, właściciel czworonoga może odpowiadać, jak za przestępstwo. Poszkodowany może także pozwać właściciela psa do sądu i dochodzić roszczeń odszkodowawczych.

Udostępnij

2
0
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę